Amazone Cirrus 4003-2 z nową głowicą i nowymi redlicami siewnymi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: ARTYKUŁ SPONSOROWANY firmy Amazone
29-12-2017,19:00 Aktualizacja: 29-12-2017,16:03
A A A

Agregaty uprawowo-siewne Cirrus marki Amazone zyskały ostatnio kilka nowych opcji oraz ciekawych udogodnień i usprawnień. Niektóre z nich to pionierskie rozwiązania na rynku.

Niemiecki producent z Gaste wprowadził m.in. nową pomysłową głowicę rozdzielającą. Przede wszystkim pozwala ona teraz na szybkie i zdalne wyłączanie połowy szerokości roboczej siewnika poprzez mechanizm elektryczny. Nie musimy zatem wysiadać z ciągnika i wymieniać wkładek w rozdzielaczu nasion do redlic.

Za doprawiająco-zagęszczającym wałem oponowym Matrix wprowadzona została belka z elementami rozgarniającymi ewentualnie powstałe po jego przejeździe pasy gleby. Sekcja ta ma możliwość regulacji położenia, a tym samym agresywności pracy.

Najbardziej zauważalną nowością w tej maszynie jest szyna z dwutarczowymi redlicami siewnymi TwinTec+. W odróżnieniu od sprawdzonych od wielu lat RoTeCów mają one umieszczone z tyłu kółka kopiujące, dostępne w trzech rozmiarach.

Redlice TwinTec+ pozwalają ustawić nacisk jednostkowy na sekcję do 100 kg, co wystarcza zdaniem producenta na zmaganie się z najcięższymi warunkami glebowymi. Nowa szyna siewna pozwala także na wysokiej jakości pracę z wyższą prędkością, dochodzącą do 19 km/h.

Warto też zwrócić uwagę na unikatowe systemy mocowania bruzdowników i utrzymywania stałego ich nacisku na podłoże, niezależnie od aktualnego położenia. Wsporniki obu rzędów redlic mają nie tylko różną długość, ale także różną szerokość obejm wokół elastomerów. Ponadto, układ zdalnej regulacji docisku wszystkich sekcji do gleby powiązany jest z obwodem hydraulicznym dmuchawy. Dzięki temu zadany nacisk redlic na podłoże jest cały czas jednakowy.

Znane od lat jednotalerzowe redlice typu RoTeC są oczywiście dalej alternatywnie do wszystkich Cirrusów dostępne.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
12/2024

Rozrzutnik do kurzaka i wapna

Faresin wdraża sztuczną inteligencję

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. I

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT