Znamy aktualne ceny tuczników i warchlaków w Danii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-05-2019,14:15 Aktualizacja: 06-05-2019,14:02
A A A
Notowania zarówno tuczników jak i warchlaków w Danii ustabilizowały się i pozostały na poziomie sprzed tygodnia. Jest to efekt mniejszych dostaw odnotowanych w pierwszym tygodniu maja.
 
Notowanie tuczników duńskich Danish Crown zostały opublikowane 2 maja i obowiązują w 19 tygodniu bieżącego roku.
 
Ceny żywca wieprzowego podobnie jak w Niemczech pozostały bez zmian na poziomie 10,80 koron duńskich (DKK). W przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,19 złotych. 
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Ceny tuczników w Europie stabilne, a w USA rosną

Notowania żywca wieprzowego w okresie poświątecznym są stabilne w większości krajów unijnych. Jednak wyższe temperatury i rosnący ruch turystyczny spowodują wzrost popytu, a tym samym zwiększenie cen.   Okres stabilizacji cen...
 
Jest to efekt mniejszego zapotrzebowania na świnie. Jak informuje portal warchlaki.com.pl nie ma wielkiej presji ze strony podażowej, ponieważ tuczników na rynku jest mało. Tym samym te kilka wolnych dni nie wywołało świńskiej górki. 
 
Duńczycy 2 maja opublikowali również ceny warchlaków. We wszystkich trzech kategoriach zdrowotnych ich notowania pozostały bez zmian.
 
Za sztuki o statusie SPF Region 2/3 PRRS negatywny trzeba zapłacić 500 DKK (286,79 zł), warchlaki SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 485 DKK (278,19 zł), a za konwencjonalne 475 DKK (272,40 zł).
 
Notowania te obowiązują od 6 do 12 maja bieżącego roku. 
 
Jak podkreślają eksperci mimo, że ceny duńskich warchlaków pozostały bez zmian już w najbliższym czasie należy spodziewać się dalszych podwyżek.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA