Wypłacają premie za zabite dziki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-11-2020,10:00 Aktualizacja: 16-11-2020,19:45
A A A

W ramach walki z ASF Brandenburgia płaci premie za zastrzelone dziki. Zostało to ogłoszone przez ministerstwo środowiska. Premia jest wypłacana za dzikie świnie odstrzelone w tzw. strefie buforowej - pisze portal rbb24.

Według ministerstwa, myśliwi otrzymują 30 euro za świnie do 30 kilogramów i 50 euro za zwierzęta cięższe. Zgodnie z informacjami ministerstwa, w dotkniętych ASF powiatach, w tym na obszarze Szprewy-Nysy i Odry-Szprewy, utworzono punkty zbiórki.

odstrzał dzików, asf, czechy, odstrzał dzików w czechach

Za upolowanie i wywóz dzika zapłacą blisko 850 zł

Ze względu na występowanie afrykańskiego pomoru świń (ASF) w pobliżu granicy z Niemcami i Polską Czechy chcą zwiększyć odstrzał dzików. Ministerstwo rolnictwa poinformowało w czwartek, że za upolowanie i wywóz dzika będzie wypłacać w...

Dzięki premii za opłatę, kraj chce stworzyć zachętę dla myśliwych do strzelania do dzików w strefie buforowej.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się pomoru świń, dziki zastrzelone w strefie buforowej mogą być wprowadzane do obrotu tylko wtedy, gdy można udowodnić, że nie są zarażone chorobą. W tym celu tusze muszą pozostać pod urzędowym nadzorem.

Polowania są obecnie zakazane w obszarach zagrożonych.

W walce z afrykańskim pomorem świń w Brandenburgii władze ustanowiły strefy zamknięte wokół miejsc, w których zlokalizowano zakażone zwierzęta. Są podzielone na obszar główny i tzw. obszar wrażliwy.

Wokół tych obszarów została ustanowiona strefa buforowa. Strefa buforowa jest uważana za wolną od choroby. Obecnie obejmuje on obszar o powierzchni kolejnych 1000 kilometrów kwadratowych. Rozciąga się od Frankfurtu nad Odrą do granicy saksońskiej.
 

  • Więcej informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA