Tuczniki będą jeszcze droższe? Ceny żywca rosną

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
05-08-2017,7:45 Aktualizacja: 04-08-2017,15:05
A A A

Ceny tuczników w Unii Europejskiej są wysokie i stabilne, jednak wkrótce mogą być jeszcze wyższe. Wszystko przez małą liczbę tych zwierząt na rynku. Sytuacja ta ma miejsce w wielu krajach Wspólnoty.

Tuczników w Polsce jest obecnie mało. Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej informuje, że coraz częściej słychać głosy o możliwości podniesienia cen. W ostatnich notowaniach członków związku cena wyniosła 5,54 zł/kg wagi żywej. To o 4 grosze więcej niż w ubiegłym tygodniu.

rekompensaty za rezygnację z hodowli świń, arimr, świnie, trzoda chlewna, hodowla trzody chlewnej

Można składać wnioski o rekompensaty za rezygnację z hodowli świń

Rolnicy, którzy zrezygnują z chowu świń na terenach zagrożonych w związku z afrykańskim pomorem świń mogą do 15 września złożyć wniosek o rekompensatę z tego tytułu do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O pomoc mogą się...

Ceny tuczników w ostatnim tygodniu w Unii Europejskiej były wysokie i stabilne. Wzrost cen tuczników odnotowano jedynie we Włoszech. W pozostałych wiodących wśród producentów trzody chlewnej krajach podaż żywca wieprzowego była niższa. Sezonowo spadła też waga ubojowa tuczników i dalej maleje, zwłaszcza na południu Europy.

Tuczniki w Niemczech w ostatnich trzech tygodniach kosztowały 1,70 euro za kilogram w wadze bitej ciepłej tj. ok. 7,01 zł/kg. W przyszłym tygodniu ich cena ponownie pozostanie na tym samym poziomie.

Eksport wieprzowiny z Unii Europejskiej na rynki azjatyckie zwłaszcza z takich krajów jak Holandia, Belgia, Hiszpania, Dania czy Niemcy przeżywa trudności. Wynikają one z silnego euro i słabego dolara. Ta sytuacja faworyzuje amerykańskich eksporterów.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA