Szczątki dzika z ASF znaleziono w Belgii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
18-11-2019,10:40 Aktualizacja: 18-11-2019,10:37
A A A
Kolejny przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików w Belgii potwierdzono pod koniec października bieżącego roku. Wirus został wykryty w szczątkach padłego osobnika. 
 
Belgowie poinformowali o nowym przypadku ASF, który wystąpił po 2 miesiącach przerwy. Wirus został potwierdzony 28 października w szczątkach dzika, który padł ponad sześć miesięcy wcześniej.
 
Wiadomość o nowym przypadku przekazano do informacji publicznej 11 listopada. Jak podaje portal 3trzy3.pl szczątki zwierzęcia znaleziono w bazie wojskowej Lagland w pobliżu Arlonu, na północny wschód od zapowietrzonego obszaru i lokalizacji pierwszego przypadku.
 
przypadek asf, wirus asf, afrykański pomór świń w Polsce, padłe dziki, odstrzelone dziki, GLW, ASF w woj. lubuskim

ASF w Lubuskiem potwierdzony. To nie był padły dzik

Główny lekarz weterynarii potwierdził, że 14 listopada 2019 r. na podstawie wyników badań przeprowadzonych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach, wykryto pierwszy przypadek afrykańskiego...
Jest to pierwszy potwierdzony przypadek od 14 sierpnia. Według danych rządu Walonii, na dzień 4 listopada do badań trafiło ponad 4 tys. próbek pobranych od dzików, z których 828 było dodatnich. 
 
W czasie powakacyjnym liczba przypadków u martwych i odstrzelonych dzików spadła.
 
Ostatnie zdarzenie potwierdziło jednak, że należy nadal podejmować środki ostrożności w szczególności ze względu na długi czas jaki mija od śmierci zakażonych zwierząt do odkrycia ich zwłok.
 
  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA