Nadprodukcja tuczników w Niemczech doprowadziła do spadku cen

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-12-2019,12:30 Aktualizacja: 23-12-2019,10:54
A A A
Niemieccy producenci świń za wszelka cenę próbowali sprzedać żywiec wieprzowy przed nadchodzącymi świętami. Doprowadziło to do spadku cen o 8 centów za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc).
 
Maksymalna cena tuczników w bieżącym roku w Niemczech wyniosła 2,03 euro za kg wbc. W kolejnym, 51. tygodniu odnotowano stabilizację notowań w większości krajów Unii Europejskiej.
 
Odmienna sytuacja dotyczyła Belgii, gdzie cena w ciągu tygodnia spadła o 2,5 centów za kg wbc.
 
Na dużej giełdzie (VEZG) w Niemczech w dniu 18 grudnia tuczniki potaniały, aż o 8 centów do wartości 1,95 euro za kg wbc.
 
asf, kolejne przypadki, dziki, afrykański pomór świń, padłe dziki,

Wirus ASF wykryty w próbach pobranych od 102 padłych dzików

Służby weterynaryjne poinformowały o kolejnych przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce. Wirus został potwierdzony u kolejnych padłych dzików w woj. lubuskim, dolnośląskim oraz wielkopolskim.    Obecność wirusa ASF...
W przeliczeniu na polską walutę daje to około 8,32 złote. Ustalona cena obowiązuje od 19 grudnia do 25 grudnia. 
 
Odnotowany w Niemczech spadek był efektem nadmiernej podaży żywca wieprzowego. Producenci świń za wszelka cenę próbowali sprzedać tuczniki przed nadchodzącymi świętami - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Jednocześnie producenci oferowali tuczniki o niższej wadze ubojowej. Wiele zakładów zakończyło uzupełnianie zapasów i pozostało jedynie bieżące zaopatrzenie w kolejnych, krótszych tygodniach ubojowych.
 
W opublikowanych 19 grudnia notowaniach Danish Crown, cena tuczników w Danii pozostała na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 13,30 koron duńskich, co w przeliczeniu na polską waluta daje około 7,59 złotych - podaje portal warchlaki.com.pl.
 
W Chinach cena żywca spada od 3 tygodni. Zmalało również zapotrzebowanie na europejską wieprzowinę, co również przyczyniło się do spadku notowań w Niemczech.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA