Malezja blokuje import wieprzowiny z Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-09-2018,9:00 Aktualizacja: 21-09-2018,8:38
A A A
Główny lekarz weterynarii poinformował 20 września o wprowadzeniu przez Malezję zakazu importu mięsa wieprzowego. Restrykcje dotyczą dziewięciu polskich podmiotów posiadających uprawnienia eksportowe na ten rynek.
 
Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) rozprzestrzenia się po Polsce. Obecnie w naszym kraju potwierdzono 212 ognisk u trzody chlewnej oraz 2812 przypadków u dzików.
 
Służby weterynaryjne Malezji wprowadziły 7 września br. zakaz importu świń oraz mrożonego mięsa wieprzowego ze wszystkich polskich zakładów zatwierdzonych do wysyłek na wskazany rynek z powodu obecnej sytuacji epizootycznej w odniesieniu do wirusa ASF.
 
ASF, embargo, trzoda chlewna, Belgia

ASF już zabrał Belgii dziewięciu odbiorców wieprzowiny

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF), jak poinformował portal Pig Progress, został potwierdzony w Belgii u trzech padłych dzików i jednego odstrzelonego osobnika. W wyniku pojawienia się pierwszego przypadku choroby dziewięć państw...
Zakaz dotyczy dziewięciu polskich podmiotów posiadających uprawnienia eksportowe na rynek Malezji.
 
Producenci wieprzowiny znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji, ponieważ ceny surowca spadają ze względu na nadprodukcje, a w wyniku ASF wciąż wprowadzane są nowe restrykcje. 
 
Ponadto Belgia w wyniku utraty dziewięciu odbiorców wieprzowiny będzie musiała ulokować swój towar na rynku europejskim, co dodatkowo wpłynie na spadki cen.
 
Jak przewiduje Biuro Analiz Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa krajowe ceny skupu trzody chlewnej do końca 2018 r. mogą być niższe niż przed rokiem. Producenci w grudniu za żywiec wieprzowy mogą otrzymywać od 4,1 do 4,4 zł za kg.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA