Ceny tuczników w Niemczech po raz kolejny spadły

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-12-2017,8:00 Aktualizacja: 21-12-2017,6:38
A A A
Tuczniki w Niemczech w ubiegłym tygodniu potaniały o 5 centów, a w bieżącym tygodniu o kolejne 3 centy. W ślad za tym w większości krajów Unii Europejskiej ceny poszybowały w dół.
 
Spadek cen żywca wieprzowego jest spowodowany zmniejszonym eksportem wieprzowiny do Chin, który został odnotowany w ubiegłym tygodniu. Na wielu rynkach dokonano znaczącej korekty cenników w dół. Jedynie Francja i Hiszpania utrzymały swoje notowania bez zmian - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie ISN.
 
walka a asf w polsce, odstrzał dzików, polski związek łowiecki, mazowsze, Kampinoski Park Narodowy

Łowczy muszą odstrzelić 100 dzików. Wojewoda wydał rozporządzenie

Przeprowadzenie odstrzału sanitarnego 100 sztuk dzików na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego - to obowiązek Polskiego Związku Łowieckiego, wynikający z rozporządzenia wojewody mazowieckiego o zwalczaniu ASF u dzików w...
Obniżenie cen w Niemczech w ubiegłym tygodniu spowodowało wprowadzenie korekt w Danii, Belgii i Austrii, gdzie tuczniki potaniały prawie o 5 centów. 
 
Żywiec wieprzowy w Holandii potaniał o 2 centy. Niewielkie zmiany ceny odnotowano w Wielkiej Brytanii. 
 
W rankingu cenowym krajów unijnych produkujących najwięcej wieprzowiny liderem nadal pozostaje Dania, drugie miejsce zajmuje Hiszpania, a trzecie Francja.
 
W Niemczech większa podaż żywca napotyka na umiarkowany popyt ze strony ubojni. Cena w tym tygodniu spadła o 3 centy i osiągnęła wartość 1,37 euro za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 5,75 zł.
 
Prosięta w Stanach Zjednoczonych podrożały. Sztuki w wadze 18 kg kosztowały średnio 73,37 dolarów za sztukę (około 260 zł). 
 
Wzrost cen prosiąt głównie wynika z ich małej liczby na rynku. Jest to wynik zarówno wirusa PED jak i PRRS, które ostatnio uaktywniły się w niektórych stadach macior.
 
Niższa podaż prosiąt zapowiada wzrostu cen tuczników w miesiącach letnich w USA. 
 
Eksperci przewidują, że może osłabić to pozycję konkurencyjną eksporterów amerykańskich na rynku chińskim w stosunku do wieprzowiny unijnej i złagodzić spadek cen w tych krajach. 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA