ASF w woj. lubuskim przy granicy z Wielkopolską?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-11-2019,22:35 Aktualizacja: 15-11-2019,13:07
A A A

Wirus afrykańskiego pomoru świń został wykryty niedaleko Wschowy. Wskazują na to informacje opublikowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz Michała Kołodziejczaka z AgroUnii.

- Czy to początek końca takich widoków w Polsce?! Potwierdziło się. #ASF w województwie Lubuskim, niedaleko Wschowy! Dramat hodowców. Niestety wysoka cena zadziałała zbyt znieczulającego - napisał Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii na swoim profilu na Facebooku.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Wielkopolska Izba Rolnicza również informuje o wykryciu wirusa w woj. lubuskim niedaleko Wielkopolski.

dzik, ASF, Czechy, odstrzał sanitarny, pułapki, odstraszacze, wirus,

Jak Czesi pokonali ASF?

Afrykański pomór świń (ASF) pojawił się u dzików w Czechach w czerwcu 2017 r. Dzięki współpracy oraz szybkiej i sprawnej akcji wielu służb, w marcu 2019 r. kraj ten zyskał status wolnego od wirusa.    Pierwszy...

- Z docierających do nas informacji wynika, że w dniu dzisiejszym w laboratorium w Puławach potwierdzono dodatni wynik na obecność wirusa ASF u padłego dzika w powiecie wschowskim, woj. lubuskie, przy granicy z woj. wielkopolskim. Na jutro sztab kryzysowy w tej sprawie zwołuje wojewoda lubuski. Ewentualna strefa zapowietrzona będzie dotyczyć 3 województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego - opublikowała na swojej stronie na Facebooku Wielkopolska Izba Rolnicza.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Z informacji podanych przez WIR wynika, że wirusa wykryto u padłego dzika. Nie ma jednak pewności, czy zwierze padło, czy zostało potrącone.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA