ASF w kolejnym gospodarstwie w gminie Giżycko?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-05-2019,20:15 Aktualizacja: 19-05-2019,21:40
A A A

Główny lekarz weterynarii poinformował dzisiaj, tj. 19 maja o możliwości wystąpienia drugiego ogniska afrykańskiego pomoru świń w gminie Giżycko, a zarazem trzeciego w Polsce w 2019 roku.

"Główny lekarz weterynarii informuje, że w wyniku prowadzonego dochodzenia epizootycznego w ognisku ASF w gminie Giżycko ustalono w tej samej miejscowości stado kontaktowe, liczące 135 świń" - czytamy w komunikacie na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

ASF, drugie ognisko choroby, Polska, trzoda chlewna

Wirus ASF zaatakował fermę utrzymującą niemal 2 tys. świń

Główny lekarz weterynarii poinformował dziś (17 maja) o wyznaczeniu drugiego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF). Wirus zaatakował fermę położoną w woj. warmińsko-mazurskim.   Drugie w tym roku ognisko ASF potwierdzono na...

W gospodarstwie kontaktowym, jak informuje GIW, zostały wdrożone procedury prawne dotyczące zwalczania afrykańskiego pomoru świń.

"Dodatkowo kontynuowane jest dochodzenie epizootyczne w celu ustalenia wszelkich powiązań ogniska choroby oraz przyczyny jego wystąpienia" - czytamy na stronie GIW.

Przypominamy, że 17 maja GLW oficjalnie poinformował o wyznaczeniu 2 ogniska ASF w Polsce w tym roku.

Ognisko ASF nr 2 w tym roku stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1712 świń położonym w gminie Giżycko w powiecie giżyckim., w województwie warmińsko-mazurskim.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA