ASF – 12 kolejnych przypadków u dzików

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-02-2017,17:30 Aktualizacja: 03-02-2017,15:47
A A A
Afrykański pomór świń nadal szerzy się w populacji dzików i powoduje ich upadki. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o 12 nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń u dzików. W sumie w Polsce stwierdzono już 198 przypadków.
 
Sto osiemdziesiąty siódmy przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Klimaszewnica, gmina Radziłów, powiat grajewski, województwo podlaskie, w odległości około 75 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Kolejne cztery przypadki nr 188, 189, 190 oraz 191 stanowią zwłoki padłych dzików znalezione w woj. lubuskim w odległości odpowiednio 13, 12, 15, oraz 3,5 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
ogniska ASF, przypadki, Europa

ASF – liczba ognisk i przypadków w Europie w ubiegłych latach

W ubiegłym roku zarówno w Polsce jak i na Litwie liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej i przypadków u dzików wzrosła w stosunku do roku 2015.   W 2016 r. Litwa zgłosiła do Światowej Organizacji...
Następne trzy przypadki nr 192, 193 i 194 stanowią zwłoki dzika znalezione w woj. mazowieckim w odległości 18, 16, i 10 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Sto dziewięćdziesiąty piąty przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Stare Hołowczyce, gmina Sarnaki, powiat łosicki, województwo mazowieckie, w odległości około 18 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Sto dziewięćdziesiąty szósty przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Chojnowo, w województwie podlaskim, w odległości około 72 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Sto dziewięćdziesiąty siódmy przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Kolonia Dobryń, w województwie lubelskim, w odległości około 7 km od granicy polsko - białoruskiej.
 
Ostatni sto dziewięćdziesiąty ósmy przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w pobliżu miejscowości Mętna, w województwie podlaskim, w odległości około 4 km od granicy polsko - białoruskiej.
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA