Wścieklizna potwierdzona u kolejnych lisów w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
04-10-2021,12:00 Aktualizacja: 05-10-2021,13:06
A A A
Służby weterynaryjne poinformowały o kolejnych czterech przypadkach wścieklizny w Polsce. Chorobę potwierdzono w woj. mazowieckim. 
 
Główny lekarz weterynarii poinformował o 58, 59, 60 i 61 przypadku wścieklizny u zwierząt w 2021 r. Choroba została stwierdzona na postawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach w dniu 23 września.
 
Przypadek wścieklizny nr 58 w 2021 r. stwierdzono w miejscowości Józefów w gminie  Józefów w powiecie otwocki w woj. mazowieckim u lisa poddanego eutanazji.
 
hodowla norek, zwierzęta futerkowe, dania, Rasmus Prehn

Zakaz hodowli norek przedłużony

Rząd Danii poinformował o przedłużeniu o rok, do końca 2022 r., zakazu hodowli norek w związku z ryzykiem wystąpienia na fermach niebezpiecznych zmutowanych wersji koronawirusa. - Wznowienie hodowli norek jest w Danii wciąż ryzykowne. Nie chcemy...
Kolejny 59. przypadek wścieklizny stwierdzono na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Karczew w gminie Karczew w powiecie otwockim w woj. mazowieckim. Chorobę wykryto u lisa, który został poddany eutanazji.
 
Przypadek wścieklizny nr 60 stwierdzono w miejscowości Stanisławów w gminie Policzna w powiecie zwoleńskim w woj. mazowieckim u padłego lisa.
 
Ostatni przypadek wścieklizny nr 61 wystąpił w miejscowości Józefów w gminie Józefów w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u lisa poddanego eutanazji.
 
Po wykryciu choroby zostały wdrożone środki przewidziane w przypadku wystąpienia wścieklizny, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 stycznia 2005 r. 
 
Do tej pory wściekliznę potwierdzono w woj. mazowieckim oraz podkarpackim. Na Mazowszu wystąpiło łącznie 59 przypadków w 2021 r., a na Podkarpaciu 2 przypadki choroby. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA