Polacy popierają hodowlę zwierząt futerkowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2017,14:45 Aktualizacja: 06-04-2017,15:01
A A A

Z badania przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie organizacji Fur Europe wynika, że ponad 73 proc. Polaków popiera hodowlę zwierząt futerkowych pod warunkiem, że hodowcy dbają o dobro zwierząt i działają zgodnie z prawem.

Respondentom zależy przede wszystkim na tym, by zwierzęta przebywały w dobrych warunkach. Ponad 74 proc. pytanych wskazało "warunki życia panujące na farmie", jako kluczowe kryterium przemawiające za akceptacją hodowli zwierząt futerkowych.

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych, zwierzęta futerkowe, norki amerykańskie, lisy

Hodowcy zwierząt futerkowych bronią swoich dochodów i miejsc pracy

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych przekonuje, że ewentualne wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych miałoby wiele negatywnych skutków: pracę mogłoby stracić kilkadziesiąt tysięcy osób, a hodowla przeniosłaby...

Z badania wynika też, że ponad 73 proc. osób jest przekonanych, że o dobro zwierząt hodowanych na futro nie dba się mniej niż w przypadku pozostałych hodowanych dla mięsa.

Co istotne, wiedza respondentów na temat tej branży jest dobra. 61 proc. osób biorących udział w badaniu zgodziło się ze stwierdzeniem: "moja wiedza o hodowli zwierząt futerkowych w Polsce jest wystarczająca, wiec moja opinia na ten temat nie wynika z uprzedzeń".

Ponad 72 proc. respondentów uznało, że najważniejszym problemem związanym z hodowlą zwierząt futerkowych jest brak wyczerpujących informacji na ten temat w mediach. Okazało się ponadto, wprowadzenie zakazu hodowli powinno znaleźć się na szarym końcu listy priorytetów polskich polityków.

Badanie przeprowadzono na próbie 1000 osób z całej Polski podzielonych na pięć grup wiekowych od 18 do 60 lat, obu płci, o zróżnicowanym wykształceniu, żyjących w różnych społecznościach - od metropolii do obszarów rolnych.

Organizacja Fur Europe zrzesza hodowców z całej Europy.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA