Kryzys dopadł Niemców. Spożywają oni mniej mięsa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-12-2022,12:40 Aktualizacja: 10-12-2022,12:38
A A A
W Niemczech 44% konsumentów uważa, że ich sytuacja finansowa w najbliższym czasie jeszcze bardziej się pogorszy. W efekcie ograniczają oni wydatki, co przekłada się na spadek konsumpcji mięsa.
 
Według badań Vion Consumer Monitor (VCM) przeprowadzonych w Niemczech wynika, że ponad 30% społeczeństwa ograniczyło spożycia mięsa.
 
Tamtejsi konsumenci nadal zwracają uwagę na dobrostan zwierząt od których pochodzi mięso, ale nie są już tak chętni, aby płacić za nie więcej.
 
Rosnące koszty życia i niepewność co do przyszłości, jak podaje euromeatnews.com, mają wpływ na zachowania konsumentów w Niemczech. 44% z nich spodziewa się dalszego pogorszenia sytuacji finansowej.
 
Regionalizacja produkcji zwierzęcej, hodowla trzody chlewnej, chów bydła, raport GUS, dokument "Rolnictwo w 2021 roku"

Regionalizacja produkcji zwierzęcej postępuje

Warunki glebowo-klimatyczne i tradycje lokalne decydują o regionalizacji specjalizacji produkcji rolniczej - podkreśla Główny Urząd Statystyczny w wydanym właśnie dokumencie "Rolnictwo w 2021 roku". Z danych wynika, że tereny...
Z danych zgromadzonych przez Growth from Knowledge (GfK) wynika, że wolumen sprzedaży mięsa w Niemczech stale spada, co ma związek ze wzrostem cen.
 
Część osób wybiera tańsze rodzaje mięsa takie jak drobiowe, czy wieprzowe. Różnica w porównaniu z latami 2020 i 2021 jest wyraźna. W tym czasie niemieckie społeczeństwo chętniej wybierało produkty premium. 
 
W Niemczech stosunek jakości do ceny jest mocno zakorzeniony. Ponad 70% gospodarstw domowych, jeszcze do niedawna, było skłonnych zapłacić więcej za szczególnie dobre kawałki mięsa.
 
Obecnie społeczeństwo szuka oszczędności w nadziei, że pozwoli im to przetrwać jeszcze wyższe koszty utrzymania w przyszłości. 
 
Według przeprowadzonych badań wynika, że gdyby pieniądze nie miały znaczenia, 75% ludzi wybrałoby mięso pochodzenia regionalnego, a 65% mięso z programów dobrostanu zwierząt.
 
Konsumenci w wyniku inflacji są jednak coraz mniej skłonni płacić więcej za tego typu produkty. 
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA