Hodowla zwierząt futerkowych tak, ale na określonych zasadach
Polacy są coraz bardziej zainteresowani dobrostanem zwierząt. Ponad 82 proc. mieszkańców terenów wiejskich uważa, że hodowla zwierząt futerkowych w Polsce powinna być dopuszczalna.
22 kwietnia branża hodowców zwierząt futerkowych w Polsce uruchomiła program "Otwarte Fermy". Inicjatywa zgromadziła kilkuset odwiedzających, którzy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują fermy zlokalizowane w pięciu województwach.
Polacy popierają hodowlę zwierząt futerkowych
Największym zainteresowaniem cieszyła się ferma zlokalizowana w Nowogardzie w województwie zachodniopomorskim, którą odwiedziło ponad 100 osób zainteresowanych hodowlą zwierząt futerkowych.
Każda z grup zwiedzających fermę była oprowadzana przez przewodnika, który opowiadał o funkcjonowaniu fermy oraz wszystkich aspektach związanych z prowadzeniem hodowli zwierząt futerkowych.
- Cieszy nas fakt, że Polacy tak chętnie skorzystali z możliwości odwiedzenia ferm w ramach zainaugurowanego przez nas programu. To pokazuje, że Polacy starają się szukać informacji na temat naszej branży u źródła. Program "Otwarte Fermy" będzie kontynuowany, a jego kolejna odsłona planowana jest jeszcze w tym roku - tłumaczy Kamil Chojnicki, wiceprezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych.
Hodowcy zwierząt futerkowych bronią swoich dochodów i miejsc pracy
Wynika z niego, że 83 proc. pytanych zmieniło swoją opinię o hodowli zwierząt futerkowych na lepszą po wizycie na fermie, a 17 proc. stwierdziło, że ich opinia o działalności ferm jest niezmiennie dobra.
Z badania ankietowego przeprowadzonego bezpośrednio przez branżę hodowców zwierząt futerkowych podczas realizacji programu wynika także, że ponad 90 proc. osób, które odwiedziło fermy, na co dzień zamieszkuje tereny wiejskie.
Jednocześnie branża hodowców zwierząt futerkowych właśnie poinformowała, że badania opinii publicznej przeprowadzone przez IPSOS na zlecenie FUR EUROPE wskazują, że 82,49 proc. mieszkańców obszarów wiejskich w Polsce dopuszcza hodowlę takich zwierząt w Polsce tak długo jak dba się o ich dobro, a hodowcy przestrzegają przepisów prawa.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś