Dobrostan zwierząt się poszerzy, ale jeszcze nie teraz

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-04-2021,10:35 Aktualizacja: 30-04-2021,10:38
A A A

Czy inne gatunki zwierząt niż obecnie wskazane z przepisach zostaną objęte wsparciem w ramach działania "Dobrostan zwierząt"? Na pewno nie w najbliższym czasie.

Ministerstwo rolnictwa ustosunkowało się do wniosku samorządu rolniczego w sprawie rozszerzania płatności dobrostanowej na pozostałe gatunki zwierząt (tzn. innych niż świnie, krowy, owce).

dobrostan zwierząt, mleko, mięso, produkty zwierzęce, konsumenci, Koniec Epoki Klatkowej, koszty produkcji, eksport

Większy dobrostan to droższe produkty. Co na to konsumenci?

Etykietowanie produktów odzwierzęcych pod kątem dobrostanu było omawiane podczas ostatniego posiedzenia grupy roboczej "Zdrowie i dobrostan zwierząt" Copa-Cogeca. Zdaniem przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i...

Resort podkreślił, że uruchomione w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ubiegłym roku działanie - wówczas tylko dla hodowców świń i krów - już na 2021 r. zostało rozszerzone o utrzymujących owce.

"Mając na uwadze, że rok 2022 będzie ostatnim realizacji działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020, na chwilę obecną nie jest przewidziane rozszerzenie zakresu wsparcia w ramach działania" - poinformował resort.

Jednocześnie urzędnicy zwracają uwagę na zamiar rozszerzenia w przyszłości zakresu wsparcia w ramach planowanej do wdrożenia w Planie Strategicznym interwencji dotyczącej dobrostanu zwierząt (będzie kontynuacją obecnie wdrażanego działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020).

Ma to być poszerzenie o kury nioski, kurczęta brojlery, indyki utrzymywane z przeznaczeniem na produkcję mięsa, opasy i konie.
 



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA