Chiny zainteresowane utworzeniem globalnej aukcji skór w naszym kraju

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-01-2021,16:45 Aktualizacja: 08-01-2021,17:12
A A A

W Polsce może powstać globalna aukcja skór; o wspólnej inwestycji wartej 60-80 milionów euro rozmawiali ambasador Chin Liu Guangyuan i prezes Związku Polski Przemysł Futrzarski (ZPPF) Szczepan Wójcik - poinformowała organizacja.

Jak zauważa w komunikacie Związek Polski Przemysł Futrzarski, dotychczas transakcje pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami realizowane były za pośrednictwem domów aukcyjnych niezwiązanych ani z Polską, ani z Chinami.

ustawa o ochronie zwierząt, piątka dla zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ubój  rytualny

Większość Polaków za "piątką"? Bo kojarzą ją tylko z futrami

Większość Polaków w sondażach mniej lub bardziej zdecydowanie popiera tzw. piątkę dla zwierząt. Ale tak naprawdę zielone światło dają prawdopodobnie dla zakazu hodowli zwierząt futerkowych, z którym wyłącznie kojarzą nowe prawo. Tak...
Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuan przyznał, że jest już po rozmowach z Chińską Izbą Handlowa, która również dostrzega potencjał planowanego przedsięwzięcia. Chodzi o utworzenie aukcji skór o charakterze globalnym.

Ambasador zaznaczył podczas czwartkowego spotkania, że Chiny są największym rynkiem zbytu naturalnych skór, będąc jednocześnie ich największym importerem. Według przedstawionych przez niego szacunków, Chiny pozyskują rocznie skóry wytworzone w Polsce o wartości przekraczającej ponad 100 mln dol. Stanowi to 10 proc. ogółu zapotrzebowania Kraju Środka na ten surowiec - zaznaczył Związek.

Branża wskazała, że Polska jest obecnie największym producentem naturalnych skór na świecie, a wytwarzany przez nas surowiec uważany jest za najlepszy pod względem jakości.

"To tylko jeden z aspektów, który pozwala twierdzić, że stworzenie przez oboje partnerów polsko-chińskiego domu aukcyjnego o charakterze globalnym jest działaniem inwestycyjnie pożądanym" - argumentuje organizacja.

hodowla zwierząt futerkowych, zwierzęta futerkowe, pracownicy naukowi, ustawa o ochronie zwierząt, branża futrzarska

Naukowcy bronią hodowli zwierząt futerkowych

463 pracowników naukowych podpisało się pod listem w obronie hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Przekonują, że zwolennicy zakazu kierują się emocjami, a nie rzetelną wiedzą dotyczącą tego zagadnienia. Naukowcy z dziesięciu polskich...
W przekonaniu branży futrzarskiej, "stworzenie Polskiej Aukcji Skór wiąże się z zasileniem polskiej gospodarki wieloma miliardami złotych, co w czasach ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego przyczynić się może do wsparcia rodzimej gospodarki również poprzez tworzenie nowych miejsc pracy. W zakładanym przez polski przemysł futrzarski międzynarodowym projekcie inwestycyjnym znajduje się budowa potężnego centrum logistycznego, magazynowego, a także konferencyjnego, którego centrum staną się obiekty aukcyjne" - czytamy.

Związek szacuje wartość wspólnej inwestycji na około 60 do 80 milionów euro. Jest przekonany, że przyczyni się ona w niedługim czasie do rozwoju zaplecza dydaktycznego i naukowego - również poprzez przywrócenie nad Wisłą wyspecjalizowanych pracowni kuśnierskich.

"Pragniemy zaznaczyć, że realizowanie przez Polskę inwestycji tej skali, obsługującej wszystkie etapy produkcyjne, pozwoli nam przyciągnąć do kraju znane marki i firmy słynące z produkcji futer i naturalnych ubrań" - napisano w komunikacie.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA