W puszczy nie powstanie kurza ferma. Inwestor zrezygnował

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2019,13:50 Aktualizacja: 17-01-2019,13:56
A A A

Kilometr od Chrośnej (pow. bydgoski, woj. kujawsko-pomoskiej), stolicy Puszczy Bydgoskiej nie powstaną cztery kurniki. Inwestor zrezygnował właśnie z inwestycji.

Pierwsze starcie z planami budowy przemysłowych ferm kur w pobliżu Bydgoszczy mieli mieszkańcy Kotomierza, Trzeciewca i Paulin (gmina Dobrcz) - przypomina "Gazeta Pomorska". Potem była batalia w Cielu, a teraz inwestycje miały być realizowane pod Chrośną (administracyjnie w Dąbrowie Małej w gminie Rojewo).

ferma trzody trzody chlewnej, świnie, imionki, powiat olecki, Wacław Olszewski

Inwestor nie poddaje się. Wraca sprawa budowy wielkiej fermy

Blisko rok temu ujawniono, że w Imionkach (pow. olecki, woj. warmińsko-mazurskie) ma powstać centrum badawczo-rozwojowe hodowli trzody chlewnej na około 45 tysięcy świń. Teraz sprawa wraca. Gdy plany budowy ujrzały światło dzienne, zaprotestowali...

W złożonym w urzędzie gminy raporcie oddziaływania na środowisko inwestor zapisał, że we wsi zbuduje cztery kurniki dla 88000 kur niosek oraz 8800 kogutów w systemie ściółkowym. Rozważał też możliwość chowu w systemie klatkowym 264000 kur niosek (produkcja jaj wylęgowych).

Mieszkańcy Chrośnej (gm. Solec Kujawski) o planowanej inwestycji zaalarmowani zostali w listopadzie ub.r. właśnie przez sąsiadów z Dąbrowy Małej.  

- Skrzyknęliśmy się, 7 grudnia napisaliśmy petycję, którą podpisało ponad 100 mieszkańców. Skierowaliśmy ją do wójta Rojewa i do pani burmistrz Solca - mówi Jarosław Kozera, prezes stowarzyszenia "Razem dla Puszczy Bydgoskiej".

I właśnie Teresa Substyk została teraz poinformowana przez inwestora, że rezygnuje ze swoich planów, bo... nie chce rozłamu wsi.

źródło: "Gazeta Pomorska"

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA