Kolejne łabędzie i mewa zabite przez ptasią grypę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-01-2017,19:15 Aktualizacja: 25-01-2017,19:18
A A A
Główny Lekarz Weterynarii informuje o czterech nowych przypadkach ptasiej grypy u trzech padłych łabędzi i mewy. Jeden z nich potwierdzono  woj. mazowieckim, a trzy w woj. dolnośląskim.
 
Wirus H5N8 potwierdzono u łabędzia, którego zwłoki znaleziono na terenie Elektrowni Wodnej w miejscowości Dębe, gmina Serock, powiat legionowski, województwo mazowieckie. 
 
Jest to siedemnasty przypadek, który potwierdziły wyniki badań otrzymane w dniu 24 stycznia br. przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.
 
ptasia grypa, 33. ognisko, kury,

Ptasia grypa - 33. ognisko u drobiu

Głównego Lekarza Weterynarii informuje o wystąpieniu w Polsce 33. ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu w woj. lubuskim.   Wirus grypy ptaków podtypu H5N8 zaatakował w gospodarstwie utrzymującym łącznie 25 kur i...
Osiemnasty przypadek stanowią zwłoki łabędzia niemego znaleziono w okolicach rzeki Oława, we Wrocławiu, w województwie dolnośląskim.
 
Dziewiętnasty przypadek potwierdzono u padłej mewy, której zwłoki znaleziono w Fosie Miejskiej, w pobliżu ulicy Podwale, we Wrocławiu.
 
Z kolei dwudziesty przypadek stanowią zwłoki łabędzia znalezione na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie, powiat dzierżoniowski, województwo dolnośląskie. 
 
Powyższe przypadki zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi w PIW-PIB w Puławach.
 
Do tej pory w Polsce potwierdzono 33 ogniska ptasiej grypy u drobiu hodowlanego oraz 20 przypadków tej choroby u dzikiego ptactwa. 
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA