Białoruś rozszerza restrykcje importowe na drób z Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-12-2022,11:30 Aktualizacja: 21-12-2022,10:06
A A A
Służby weterynaryjne informują o rozszerzeniu ograniczeń wprowadzonych przez Białoruś z uwagi na występowanie grypy ptaków w Polsce. Zakazem importu objęto już łącznie trzy województwa.
 
Zgodnie z decyzją opublikowaną na oficjalnej stronie internetowej Departamentu Nadzoru Weterynaryjnego i Spożywczego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi kraj ten rozszerzył restrykcje importowe. Decyzja ta zapadła po wystąpieniu kolejnego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce.
 
cena drobiu, żywiec drobiowy, mięso,indyki, brojlery, spadek cen,

Drób podrożał za wyjątkiem kurcząt brojlerów

Notowania zarówno indyków jak i kaczek brojlerów w drugim tygodniu grudnia wzrosły. Z kolei w przypadku kurcząt brojlerów odnotowano kolejny spadek cen.   Ceny skupu kurcząt brojlerów, w dniach 5-11 grudnia,...
 
W efekcie Białoruś wprowadziła zakaz importu dla województwa opolskiego. Obecnie restrykcje te dotyczą już trzech województw, w tym wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego.
 
Nie można wywozić z nich na terytorium Republiki Białorusi m.in. żywego drobiu, jaj wylęgowych i konsumpcyjnych, mięsa drobiowego, jaj w proszku, melanżu, albuminy i innych produktów spożywczych przetwórstwa jaj kurzych, puchu i pierza, trofeów myśliwskich dzikich zwierząt (ptactwa), a także pasz i dodatków paszowych, zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego z gatunków zwierząt podatnych na zarażenie.
 
Zakazem importu objęto również nieprzeznaczone do spożycia surowce pochodzenia zwierzęcego, zawierających składniki z gatunków zwierząt podatnych na zarażenie i przeznaczonych do produkcji karm dla drobiu.
 
Pozostałe województwa nie zostały objęte powyższymi restrykcjami importowymi i nadal mogą prowadzić handel z Białorusią. 
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków



 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA