ARiMR do rolników: ostateczny termin mija 8 czerwca

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-05-2020,11:10 Aktualizacja: 21-05-2020,7:28
A A A

Tylko do 8 czerwca ARiMR będzie przyjmowała oświadczenia dot. dopłat bezpośrednich. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów - informuje Agencja.

W tym roku po raz kolejny rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą skorzystać z ułatwienia jakim jest możliwość złożenia oświadczenia potwierdzającego brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2019 r.

dobrostan zwierząt, arimr, wsparcie dla rolnictwa, prow 2014-2020

Więcej czasu na wnioski o dopłaty za podwyższony dobrostan

Do 15 czerwca, czyli o miesiąc dłużej hodowcy świń i krów, którzy chcą ubiegać się w o pomoc ARiMR w ramach działania "Dobrostan zwierząt" mogą składać stosowne wnioski. Nowy rodzaj wsparcia z Programu Rozwoju...
Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2020. Takie oświadczanie mogą składać rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych i chcą się ubiegać o te same płatności.

Tegoroczna kampania rozpoczęła się 1 marca, jednak w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, od 31 marca zawieszony został bieg terminów.

16 maja weszły w życie przepisy przywracające bieg terminów, a co za tym idzie, zawieszony wcześniej termin na złożenie oświadczeń zostaje przywrócony. Ostatnim dniem na skuteczne złożenie oświadczenia będzie poniedziałek, 8 czerwca 2020 r.

Rolnicy, którzy nie złożą w przewidzianym terminie oświadczenia potwierdzającego brak zmian, mogą złożyć wniosek o przyznanie płatności, zarówno przez aplikacje eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2020 r.

Jak poinformował PAP rzecznik ARiMR Paweł Mucha, dotychczas Agencja otrzymała 212 tys. oświadczeń i 672 tys. e - wniosków, razem dostarczono ponad 893 tys. dokumentów. O dopłaty bezpośrednie ubiega się co roku ok. 1 mln 335 tys. rolników.

Poleć
Udostępnij