Rękawy foliowe do przechowywania zbóż i kiszonek
Tama w kooperacji z firmą Ipesa wprowadziła do swojej oferty sprzedażowej rękawy foliowe do przechowywania zbóż i kiszonek. Produkty te są również wykorzystywane do magazynowania innych surowców i półproduktów, jak np. młóto czy wysłodki.
Rękawy foliowe to wygodny, tani i bezpieczny sposób magazynowania, zapewniający przy niewielkich nakładach zwiększenie możliwości składowania plonów.
![Krajowy Dzień Kukurydzy, Garzyn, OHZ Garzyn, kukurydza ziarnowa, kukurydza kiszonkowa, odmiany kukurydzy, maszyny](/gfx/agropolska/_thumbs/pl/defaultaktualnosci/243/6/1/kdk_garzyn_1,lIN73mShlVTPprnSWaum.jpg)
Krajowy Dzień Kukurydzy Garzyn 2023 już za nami
Rękawy foliowe bez konieczności dużych inwestycji budowlanych umożliwiają zwiększenie pojemności swoich magazynów w niemal nieograniczony sposób. Wymagają one jedynie odpowiednio przygotowanej powierzchni.
Główną i najważniejszą korzyścią dla użytkownika końcowego jest zapewnienie elastyczności i niezależności podczas żniw.
Stosowanie tego rozwiązania przyspiesza pracę podczas zbiorów, redukuje straty w plonach, a także wpływa na redukcję kosztów i możliwość negocjacji lepszych cen, zarówno transportu, jak i sprzedaży ziarna w najbardziej dogodnym dla rolników terminie.
Firma Tama podkreśla, że w rękawach foliowych przez jakiś czas, w zależności od warunków, może być składowane zboże o nieco wyższej wilgotności bez zagrożenia utraty jego jakości, jak ma to miejsce w przypadku wykorzystywania silosów, co poprawia wzrost wydajności suszenia. Jest to możliwe, ponieważ w hermetycznych warunkach w rękawie szybko kończy się tlen.
W efekcie mamy do czynienia z trzema zjawiskami, tj. zahamowaniem utleniania zboża oraz spadkiem jego masy, zatrzymaniem rozwoju i wymieraniem pleśni oraz grzybów, a także zatrzymaniem wzrostu i wymieraniem insektów lub szkodników.
W przypadku kiszonek rękawy foliowe, w porównaniu z pryzmami, zapewniają mniejsze nakłady związane z przygotowaniem infrastruktury, oszczędność czasu i zanieczyszczeń materiału glebą, a także mniejszą stratę paszy podczas jej wybierania ze względu na ich szerokość.
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)