Proteon Pharmaceuticals stawia na rozwój
Proteon Pharmaceuticals, polska firma biotechnologiczna, która należy do światowej czołówki spółek wykorzystujących bakteriofagi w przemysłowej hodowli zwierząt, rozbudowuje swój zespół specjalistów.
Do grona pracowników firmy dołączył właśnie Stanisław Franczak, który posiada blisko 25-letne doświadczenie w sektorze szeroko rozumianej produkcji żywności.
Biotechnologia dla ochrony roślin
Doświadczenie zawodowe zdobywał w znaczących światowych firmach w branży produkcji żywności, takich jak: Dossche Group, z którą związany był od 1994 roku do 2016 roku oraz Cargill Poland, gdzie pracował w latach 2016-2017.
Firma informuje w komunikacie, że Stanisław Franczak wcześniej zajmował stanowiska commercial director oraz strategic marketing manager. Franczak posiada tytuł MBA Uniwersytetu Preston Lancashire zdobytym na Lublin Business Scholl oraz jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
- Jest nam miło powitać Stanisława w Proteon Pharmaceuticals. Ma wieloletnie doświadczenie, które zdobywał w znaczących organizacjach z sektora produkcji żywności na świecie. Jestem przekonany, że zarówno jego bardzo duże doświadczenie zawodowe, umiejętności marketingowe oraz sprzedażowe, jak i predyspozycje osobowe, znacząco przyczynią się do dalszego rozwoju naszej firmy - zaznacza Jarosław Dastych, prezes zarządu Proteon Pharmaceuticals.
Biotechnologia morska w hodowli zwierząt
***
Proteon Pharmaceuticals to spółka biotechnologiczna, która należy do światowej czołówki firm wykorzystujących bakteriofagi na skalę przemysłową. Spółka opracowała i produkuje nową generację naturalnych preparatów przeciwbakteryjnych przeznaczonych do ochrony zdrowia zwierząt hodowlanych, tj. drobiu, bydła, ryb, wpływając tym samym na ochronę zdrowia ludzi spożywających mięso, jaja i mleko. Produkty Proteon Pharmaceuticals są wykorzystywane jako zdrowsza i równie skuteczna alternatywa dla terapii antybiotykowych.
Firma dysponuje unikalnymi w skali światowej rozwiązaniami, począwszy od rozwoju produktów bakteriofagowych, przez inicjowanie i prowadzenie badań naukowych (w ramach własnego centrum B+R), po komercyjne testowanie rozwiązań i ich przemysłową produkcję, marketing, sprzedaż i dystrybucję.