Konferencje na temat żywienia bydła bez GMO
Blattin co roku organizuje cykl konferencji dla hodowców i producentów bydła mlecznego. W tym roku odbędzie się już 17 edycja tych spotkań. Tematem przewodnim będzie bardzo modny w ostatnich miesiącach temat czyli żywienie bydła paszami bez organizmów modyfikowanych genetycznie.
Jak żywić krowy bez pasz genetycznie modyfikowanych? Na to pytanie odpowie prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Będzie to temat wiodący, który pojawi się na wszystkich trzech spotkaniach.
Oprócz wystapienia prof. Kowalskiego organizatorzy w zależności od lokalizacji zaplanowali także inne wykłady. Jerzy Trościanko z firmy DSV Polska Sp. z o.o. opowie o mieszankach traw dostosowanych do wymagań środowiskowych i oczekiwań rolnika. Jacek Grala z firmy PH Konrad podpowie jak wybrać najlepszego buhaja. Aktualną sytuację na rynkach mleczarskich oraz wdrażanie projektu nonGMO w Hochland Polska Sp. z o. o omówi Jarosław Rytel, kierownik działu skupu Hochland Polska.
Blattin organizuje cykl spotkań dla hodowców świń
Piotr Pstrągowski kierownik wytwórni pasz w Ostrołęce Blattin Polska opowie o produktach wolnych od GMO oraz ich zastosowaniu w żywieniu. Marcin Mierzejewski, doradca regionalny DSV Polska Sp. z o.o. będzie mówił o agrotechnice użytków zielonych, a Dariusz Szopa reprezentujący Blattin Polska powie o wozach paszowych z poziomym systemem tnąco-mieszającym, przedstawi fakty i mity na ten temat oraz opinie użytkowników i analizę kosztów eksploatacji.
Konferencje odbędą się w dniach 1-3 marca o godzinie 10. 1 marca organizatorzy zapraszają hodowców do Hotelu – Restauracji Olivia w Rykach w woj. lubelskim. 2 marca spotkanie będzie miało miejsce w Węgrowskim Ośrodku Kultury w woj. mazowieckim, a 3 marca w Hotelu Via Baltica w Łomży.
Firma Blattin zaprasza do udziału w cyklu spotkań. Szczegółowych informacji na temat konferencji udziela Katarzyna Górna pod nr telefonu 608 301 907 lub mailem . Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w niej udział są proszeni o potwierdzenie uczestnictwa do 27 lutego pod nr telefonu 77 46 54 424 lub 668 116 517.
Szczegółowy plan spotkań z podanymi dokładnymi adresami oraz program poszczególnych konferencji można znaleźć TUTAJ