Jak dostosować nauczanie do potrzeb pracodawców?
26 października 2018 roku odbyło się spotkanie panelowe podsumowujące staże wakacyjne dla studentów kierunków Biologia i Rolnictwo w ramach projektu "Staże dla studentów Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie". Była to już druga edycja staży.
Celem projektu jest dostosowanie programu dydaktycznego kierunków studiów do potrzeb rynku. Spotkanie prowadził dr inż. Sławomir Janakowski - koordynator projektu. W spotkaniu wzięli udział stażyści oraz ich opiekunowie.
Zajęcia z rolnictwa precyzyjnego w RZD SGGW Wilanów-Obory
Studenci kierunku Rolnictwa odbywali 3-miesięczne staże w spółce Basf, Farm Frites Poland Dwa, biurze europosła Jarosława Kalinowskiego w Brukseli, Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzkich Inspektoratach Ochrony Roślin i Nasiennictwa (Kujawsko-Pomorskim, Mazowieckim i Podlaski), a także w Agencji 38 PR & Content Communication. Najliczniejsza, bo 8-osobowa grupa, odbyła staż w spółce Procam.
Natomiast studenci kierunku Biologia realizowali staże w BOKU University of Natural Resources and Life Sciences w Wiedniu, Centrum Nauki Kopernik, Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego, Instytucie Ochrony Środowiska - Państwowym Instytucie Badawczym, Muzeum i Instytucie Zoologii PAN oraz Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny.
W tej edycji dla studentów III roku studiów inżynierskich kierunku Rolnictwo było 28 miejsc stażowych, a dla II roku studiów magisterskich na kierunku Biologia - 20 miejsc stażowych.
Podczas panelu każdy stażysta opowiedział na czym polegał jego staż i jak go ocenia. Przedstawił też swoją opinię na temat jakości kształcenia i proponowanych zmian w tym zakresie.
Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW dąży do wzmocnienia współpracy z przedsiębiorstwami, jednostkami naukowymi i administracyjnymi również poza projektem.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś