Instytut Rolnictwa SGGW będzie współpracował ze spółką K+S Polska
Instytut Rolnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał umowę o współpracy ze spółką K+S Polska. Porozumienie ze strony uczelni parafowali Andrzej Szmalc, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką oraz dr hab. Łukasz Uzarowicz, prof. SGGW, Dyrektor IR, a spółki jej prezes Dominik Młodecki.
Zgodnie z podpisaną umową spółka będzie zlecała usługi naukowo-badawcze i usługi na wykonanie określonego zadania prowadzącego do praktycznych rezultatów, przyjmowała pracowników na płatne staże, współpracowała w określonym czasie na potrzeby realizacji wspólnego projektu, a także finansowo i rzeczowo wspierała SGGW w działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej.
Instytut Rolnictwa SGGW będzie współpracował z PZPRZ
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie upowszechniała informacje o spółce poprzez działalność dydaktyczną i prowadzenia szkolenia dokształcające w ramach kursów specjalistycznych, studiów podyplomowych itp.
Obie strony zobowiązywały się, w miarę możliwości, do wspólnego organizowania kursów, seminariów oraz konferencji naukowych, tematycznie związanych ich działalnością, prowadzenia badań naukowych z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego oraz doskonalenia metod kształcenia na SGGW, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte przez jej Absolwentów w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom gospodarki.
K+S Polska jest partnerem handlowym Grupy K+S w zakresie sprzedaży towarów i usług w następujących obszarach działalności: K+S Minerals and Agriculture GmbH. K+S Polska sp. z o.o. powstała w 1993 roku jako Agro Kali sp. z o.o. Działalność gospodarczą rozpoczęła w 1997 roku pod nazwą Kali und Salz sp. z o.o. w Poznaniu. W 2004 roku zmieniła nazwę na K+S Polska sp. z o.o. Oferuje szeroką paletę nawozów doglebowych oraz płynnych i dolistnych. Większość produktów dopuszczonych jest do stosowania w rolnictwie ekologicznym.
Instytut Rolnictwa tworzą: Katedra Agronomii, Katedra Biometrii, Katedra Gleboznawstwa i Samodzielny Zakład Chemii Rolniczej i Środowiskowej oraz Stacja Doświadczalna Instytutu Rolnictwa im. prof. Mariana Górskiego w Skierniewicach.
To trzecie porozumienie o współpracy z otoczeniem gospodarczym podpisane przez IR. Poprzednie zostały zawarte z Polskim Związkiem Producentów Roślin Zbożowych i ze Stowarzyszeniem AGROEKOTON.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz