Corteva Agriscience zainwestowała 5 mln euro w modernizację fabryki
Corteva Agriscience ogłosiła inwestycję kapitałową w wysokości prawie 5 milionów euro. Firma zainwestowała tę kwotę w modernizację fabryki w Austrii w Parndorf.
Parndorf to kluczowa lokalizacja dla produkcji nasion mieszańcowych w Austrii i innych krajach. Znajduje się tam również stacja badawcza, regionalne centrum doświadczeń, a także siedziba zespołu sprzedażowego dla Austrii i Szwajcarii.
Corteva Agriscience zapewnia, że dzięki inwestycji konfekcjonowanie nasion będzie bezpieczniejsze i bardziej wydajne.
Inwestycja umożliwiła stworzenie nowej sekcji fabryki oraz wdrożenie projektu technologicznego związanego z rozładunkiem kolb kukurydzy (backdumping), który umożliwi bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę.
Dobrostan zwierząt. Ostatnie chwile unijnych konsultacji
Proces modernizacji trwał trzy lata, a fabryka produkująca nasiona kukurydzy już działa.
- Ta inwestycja odzwierciedla nasze zobowiązania w zakresie zwiększania wielkości produkcji i jakości nasion w Europie. Dalsza rozbudowa i modernizacja fabryki to dobra wiadomość w kontekście innowacji w regionie. Zmiany technologiczne wpisują się w jedną z naszych kluczowych wartości tj. żyć bezpiecznie i pomogą zwiększyć bezpieczeństwo pracy w fabryce. Biorąc pod uwagę pandemię Covid-19 i wszystkie konieczne środki ochronne, możemy powiedzieć, że zespół świetnie poradził sobie z implementacją projektu przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa jako priorytetu - mówi Francisco Lynch, Europe Seed Production & Supply Chain Director w Corteva Agriscience.
Inwestycja pozwoliła na otwarcie nowej sekcji fabryki. W miejscu starszej zbudowanej w 1983 r., mieści się teraz nowa strefa rozładunku (backdumping area).
Ta część jest wyposażona w zintegrowany system przechowywania, który zapewnia funkcjonowanie kluczowych urządzeń produkcyjnych. Nowe maszyny spełniają współczesne standardy dotyczące precyzji i bezpieczeństwa.
Fabryka w Parndorf mieści się na powierzchni 12 hektarów, około 40 km od centrum Wiednia. Produkcję rozpoczęto tam prawie 40 lat temu. W placówce pracuje ponad 100 pełnoetatowych pracowników Corteva Agriscience, wspieranych w miarę potrzeby przez nawet 200 dodatkowych osób, zarówno sezonowych, jak i na kontraktach.
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)