Bank BGŻ BNP Paribas stawia na rolnictwo
Połączenie banków BGŻ i BNP Paribas Polska w jeden, silny podmiot daje zupełnie nowe możliwości rozwijania oferty produktów w sektorze agro - zapowiedział prezes BGŻ BNP Paribas Józef Wancer podczas konferencji prasowej, która w środę odbyła się w Warszawie.
Wancer zapewnił, że bankowi zależy na utrzymaniu obecnych i pozyskaniu zupełnie nowych klientów z sektora rolnego.
Bank BGŻ z BNP Paribas Bank Polska
Prezes zwrócił uwagę, że grupa BNP Paribas przymierzając się do zakupy BGŻ doskonale zdawała sobie sprawę z bardzo dobrej pozycji i siły BGŻ na rynku agro (udział szacuje się na ponad 30 proc.).
- I właśnie dlatego dziś otwiera się szansa na intensyfikację współpracy. Nasz nowy bank jest zainteresowany tym, aby Polska stała się kluczowym rynkiem w tej części Europy - zaznaczył prezes.
Podczas konferencji padło zapewnienie, że Bank BGŻ BNP Paribas nadal bardzo dużą uwagę będzie przykładał do przygotowywania analiz dotyczących rynku agro.
- Chcemy rozszerzyć nasze oddziaływanie w zakresie analitycznym. Jest duża szansa, aby Polska stała się centrum specjalizacji agro w regionie. To oczywiście zabierze trochę czasu, ale są takie plany - zdradził prezes.
KNF zgodziła się na połączęnie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska
Zanim jednak powstanie centrum kompetencji, 29 czerwca klientów obu banków czeka rewolucja. Ponad 600 oddziałów zmieni wystrój i dostosuje swój wygląd do nowej wizualizacji.
Zmianom ma towarzyszyć intensywna kampania marketingowa prezentująca markę i ofertę BGŻ BNP Paribas.
Co ważne, dotychczasowe produkty bankowe pozostaną utrzymane. Klienci nie będą musieli wypełniać żadnych dodatkowych dokumentów czy składać deklaracji. W pełni funkcjonalne pozostaną również wszelkie karty wydane przez oba banki.
Małgorzata Nycz, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej i strategii marki BGŻ BNP Paribas podkreśla, że bank od wielu miesięcy szykuje rebranding, a zmiany mają być przeprowadzone równolegle we wszystkich oddziałach w kraju. Ma to być jedna z największych operacji tego typu w Polsce.
Bank BGŻ opublikował wyniki finansowe za 2014 rok
Następnie Grupa BNP Paribas otrzymała 2 września zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie pakietu kontrolnego akcji BGŻ. W ten sposób bank dołączył do Grupy BNP Paribas.
W wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Bankiem BGŻ powstał silny uniwersalny bank, jeden z największych w Polsce, który obsługuje wszystkie segmenty klientów, a cechuje go rozbudowana sieć dystrybucji i rozwinięta bankowość internetowa.
Od momentu fuzji prawnej, tj. 30 kwietnia, oba banki działają jako jedna instytucja.