Ważna wystawa rolnicza na 100-lecie niepodległości
Coraz bliżej do historycznego wydarzenia. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada - 2 grudnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizuje Narodową Wystawę Rolniczą.
Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to "przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi".
Wystawa zostanie zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach.
Żyto i ziemniaki królowały w polskim rolnictwie po odzyskaniu niepodległości
Pawilon nr 7 dedykowany będzie polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywać się tu będą liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentują między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne.
Na wspólnym stoisku resortu rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pracownicy tych jednostek odpowiadać będą na pytania zwiedzających. Swoje stoisko zaprezentuje także Krajowa Spółka Cukrowa, która jest partnerem wydarzenia.
W pawilonie nr 8 oglądać będzie można ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw.
- Planowane jest wspólne stoisko instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz doradztwa rolniczego - mówi Anna Szajerska z zespołu promocji i sprzedaży Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Indyki to polska specjalność. Wkrótce będziemy europejskim liderem
Swoją wiedzą dzielić się będą również uniwersytety oraz jednostki, które na co dzień dbają o jakość produktów i zdrowie zwierząt hodowanych na wsi.
- W pawilonie 8A prezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska - podkreśla Anna Szajerska.
Podczas Narodowej Wystawy Rolniczej odbędzie się konferencja naukowa "1918-2018 stulecie przemian polskiej wsi" oraz IV Kongres Polskiego Rolnictwa organizowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych przy współpracy ministerstwa rolnictwa.
W czasie trwania Narodowej Wystawy Rolniczej zwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, podziwiać najnowszą technikę służącą rolnictwu oraz zapoznać się z osiągnięciami wiedzy z dziedzin powiązanych ściśle z rolnictwem.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Godziny otwarcia wystawy: 30 listopada - godz. 9-18, 1 grudnia - godz. 9-18, 2 grudnia: godz. 9-17. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś