SGGW najlepsza w rankingu uczelni rolniczych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (bea) | redakcja@agropolska.pl
10-06-2015,11:55 Aktualizacja: 10-06-2015,12:26
A A A

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wygrała wśród uczelni rolniczych w Rankingu Szkół Wyższych 2015 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a trzecie - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Zwycięzcami rankingu są Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski - uczelnie, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2015 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Zdarzyło się to pierwszy raz w historii rankingu. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tegoroczna, 16. edycja rankingu objęła 87 uczelni akademickich, posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora; 70 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 30 państwowych wyższych szkół zawodowych.

Nowe kierunki i możliwości. SGGW rozpoczęła rekrutację na studia

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczęła rekrutację na studia. Rejestracja kandydatów prowadzona jest wyłącznie za pośrednictwem internetu. Inżynieria systemów biotechnicznych, ochrona zdrowia roślin oraz...

W kategorii kierunków rolniczych, leśnych oraz o żywieniu i żywności Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego była bezkonkurencyjna, zdobywając pierwsze miejsca. Kierunki studiów prowadzone w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zostały wysoko ocenione w Rankingu. Równie wysoko uplasowały się także pozostałe kierunki studiów prowadzone w SGGW. Wśród nich w pierwszej dziesiątce znalazły się: Weterynaria (2 pozycja), Inżynieria środowiska (7), Biologia (8), Ochrona środowiska (8) oraz Biotechnologia (9).

W poszczególnych kryteriach rankingu SGGW została bardzo wysoko oceniona przez pracodawców. W kategorii Prestiż wśród pracodawców uczelnia zajęładziewiątą pozycję spośród wszystkich uczelni akademickich. W kategorii Prestiż wśród kadry akademickiej SGGW zajęła trzynaste miejsce. W ogólnej ocenie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zebrała najwięcej punktów za potencjał naukowy, efektywność naukową, prestiż oraz warunki kształcenia. 

Powrót do szkoły, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Organizacje studenckie, działające na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie,  zorganizowały 7 maja br. spotkanie z jej byłymi działaczami, a obecnie osobami pracującymi w branży rolniczej. Wśród osób, które...

W rankingu uczelni magisterskich niepublicznych zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która osiągnęła wskaźnik 100 proc. Drugie miejsce zajął SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, a trzecie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie. W najlepszej piątce znalazły się też: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie i Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych najlepsza okazała się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta St. Wojciechowskiego w Kaliszu.

W kategorii najlepszych uczelni medycznych pierwsze trzy miejsca zajęły: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny.

W grupie uczelni ekonomicznych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie; drugie - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu; trzecie - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wygrała wśród uczelni rolniczych. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a trzecie - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Najlepszą akademią wychowania fizycznego została AWF we Wrocławiu.

Wśród uczelni pedagogicznych zwyciężył zaś Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie.

Ranking przygotowano pod nadzorem kapituły kierowanej przez b. prezesa Polskiej Akademii Nauk - prof. Michała Kleibera. W składzie kapituły znaleźli się m.in. honorowy przewodniczący kapituły i sędzia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu - prof. Marek Safjan, senator RP i przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej - prof. Marek Rocki. Zestawienie przygotowano w oparciu o sześć kryteriów: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie, innowacyjność.

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie: www.ranking.perspektywy.pl


 

Poleć
Udostępnij