Rolnicy znów protestują w stolicy
Około 100 rolników zrzeszonych w Komitecie Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt protestuje we wtorek przed Sejmem.
Najważniejsze postulaty protestujących to: podniesienie wydatków państwa na rolnictwo do poziomu 1,2 proc. PKB, oddłużenie rolnictwa, wstrzymanie egzekucji wobec gospodarstw rolnych, powołanie Państwowej Inspekcji Jakości i Kontroli Żywności oraz sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa Krzysztofa Czabańskiego i Pawła Suskiego.
Rolnicy znów protetsują. Są utrudnienia na drogach
Komitet Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt zrzesza kilkanaście organizacji i stowarzyszeń rolniczych. Spotkanie założycielskie miało miejsce 23 stycznia w Karolinowie pod Tomaszowem Mazowieckim, a 12 lutego podczas zjazdu w Warszawie ogłoszono dokonaną prawnie rejestrację komitetu w formie stowarzyszenia.
Marcin Bustowski, wiceprzewodniczący komitetu, szef związku zawodowego "Solidarni" zwrócił wówczas uwagę na zbyt małe środki na ten rok na weterynarię, KRUS, Doradztwo Rolnicze, dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i innych instytucje związanych z rolnictwem.
Postulował wstrzymanie wszelkich egzekucji wobec gospodarstw rolnych wszczętych na przez Urzędy Skarbowe. Domagał się rozliczenia funduszy promocji.
Z kolei Dariusz Grabowski, przewodniczący komitetu, ekonomista i były poseł mówił, że najważniejsze dla rolnictwa są: ochrona gospodarstw rodzinnych i zachowanie ziemi w polskich rękach, utrzymanie polskich gospodarstw rodzinnych i zwiększenie dochodów w rolnictwie.
- Wiesz o ważnym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl