K+S Polska w Katedrze Agronomii SGGW
Studenci II stopnia studiów stacjonarnych kierunku Rolnictwo na Wydziale Rolnictwa i Ekologii SGGW w Warszawie spotkali się 25 stycznia 2023 r. w ramach zajęć z Cezarym Przytułą ze spółki K+S Polska.
Podczas spotkania prelegent przedstawił sytuację na rynku nawozów, ze szczególnym uwzględnieniem nawozów potasowych. Przypomniał również znaczenie dla roślin rolniczych trzech makroelementów, które znajdują się w oferowanych przez spółkę nawozach: potasu (K), magnezu (Mg) i siarki (S).
Nasi w Idaho
Cezary Przytuła scharakteryzował oferowane przez firmę K+S Polska produkty i wskazał różnice w porównaniu z innymi nawozami obecnymi na rynku. Uczestnicy zajęć zapoznali się z historią firmy i modelem jej funkcjonowania. Zachęcał także do korzystania z aplikacji Kali-Toolbox.
Spotkanie odbywało się w ożywionej atmosferze. Słuchacze zadawali wiele pytań o charakterze praktycznym. Jakie nawozy stosować? W jakich dawkach? Pod jakie uprawy? Czekać z zakupem czy już kupować? Sporą grupę stanowiły pytania dotyczące prognoz cen zbóż i rzepaku.
Wydział Rolnictwa i Ekologii od kilku lat bardzo mocno postawił na współpracę z otoczeniem gospodarczym. Dlatego jego przedstawiciele bardzo często biorą udział w zajęciach ze studentami. Ambicją pracowników Instytutu Rolnictwa, którego pracownicy prowadzą zajęcia na WRiE jest jak najlepsze przygotowanie absolwentów do aktualnych wymagań rynku pracy.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz