3x R Chemirolu: Rolnictwo, Rewolucja, Rekordy
Firma PHU Chemirol była gospodarzem spotkania prasowego 3x R: Rolnictwo Rewolucja, Rekordy zorganizowanego 23 lutego w Ciechocinku.
Dyrektor Działu Marketingu dr Alicja Malewicz - Pełczyńska i dyrektor ds. zarządzania wiedzą Krzysztof Bzdęga rozpoczęli spotkanie przedstawiając historię i zakres działalności firmy.
W 2022 roku powstał 15 oddział Chemirolu, który dziś zatrudnia ponad 200 doradców i doradczyń. Dba o zaplecze edukacyjne i współpracuje z uczelniami wyższymi oraz jednostkami badawczymi, aby stale poszerzać wiedzę swoich pracowników. Ważnym aspektem są kompleksowe działania doradcze, które wspiera Dział Biostymulacji oferując codzienne wsparcie swoim doradcom i rolnikom.
Spółka oprócz dystrybucji środków ochrony roślin, nawozów rolniczych i ogrodniczych, materiału siewnego i folii rolniczych zajmuje się skupem płodów rolnych i sprzedażą pasz.
Chemirol przedstawił nowości
Znaczna część konferencji została poświęcona omówieniu produktów mikrobiologicznych:
Bakto ProFos, Bakto G- Stop i Bakto Kompleks, o których opowiedzieli Paweł Kossakowski z-ca dyrektora działu NBBA w PHU Chemirol oraz dr Marek Reich manager ds. rozwoju nowych produktów. Prelegenci zaprezentowali także wyniki doświadczeń ścisłych prowadzonych w latach 2021-2023 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu nad rewolucyjnym produktem mikrobiologicznym BlueN wspierającym odżywianie roślin azotem. BlueN dostarcza dodatkowy azot dla roślin, który w 100% jest wykorzystywany przez rośliny. Średnie wartości azotu, jakie uprawy uzyskują dzięki zastosowaniu tego produktu to: 50 kg azotu/ha w rzepaku, 56 kg/ha w zbożach, 76 kg/ha w kukurydzy. Producentem BlueN jest firma Corteva Agriscience,a Chemirol jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Jego zastosowanie pozwala na utrzymanie potencjału plonowania przy mniejszej dostępności azotu w glebie lub zwiększenie plonu przy pełnej dostępności azotu mineralnego. Produkt ten wpisuje się w założenia Zielonego Ładu, ponieważ azot pozyskany dzięki bakteriom nie będzie uwzględniany w bilansie nawożenia azotowego. Do tej pory (premiera produktu w 2022 roku) został zastosowany w Polsce na ponad 500 000 ha.
Marcjanna Pawlak – kierownik działu marketingu i dr Rafał Sobieszczański -z-ca dyrektora ds. zarządzania wiedzą podsumowali I edycję programu „Idę po rekord !”. Jest on skierowany do producentów zbóż, rzepaku, kukurydzy oraz buraków cukrowych. Pozwala na zwiększenie jakości i ilości plonu, umożliwiając rolnikom dostęp do autorskich metod, opracowanych przez ekspertów firmy Chemirol. Zanotowane, najwyższe plony w roku 2022 : rzepak 5,77t/ha, pszenica 11,6 t/ha, kukurydza 18t/ha. Natomiast wynik plonowania buraka cukrowego w Otmuchowie (woj. opolskie) 112.11 t/ha (przy polaryzacji 16%) to obecny rekord Polski. Wszystkie pomiary odbyły się pod nadzorem niezależnego sędziego z Biura Rekordów Polski.
Tematy poruszone na konferencji wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy, którzy zadawali wiele pytań dotyczących zwłaszcza produktów biologicznych.. Oprócz prelegentów, odpowiedzi udzielał również Rafał Opiłowski- dyrektor działu NBBA w PHU Chemirol.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś