365FarmNet – platforma uruchamia trzy nowe funkcjonalności
Analiza nawożenia na danym polu, w gospodarstwie, jak i poniesionych w związku z tym kosztów jest obecnie możliwa dzięki kolejnym, bezpłatnym funkcjonalnościom platformy 365FarmNet.
Firma 365FarmNet stworzyła dwa nowe rozwiązania, które od teraz, całkowicie bezpłatnie, są już do dyspozycji rolników. Aby z nich skorzystać, wystarczy zarejestrować się na platformie www.365farmnet.com i rozpocząć dokumentację zabiegów przeprowadzanych w gospodarstwie. W ten sposób można zobaczyć dokładnie, jakie składniki pokarmowe i w jakich ilościach zostały podane roślinom na danym polu, jaki był koszt nawożenia w danym sezonie na poszczególnych polach lub w całej uprawie. Program pozwala na zapoznanie się z wpływem nawożenia danym składnikiem czy zasobności gleby na plon z danego pola (a nawet jego fragmentów).
365FarmNet – nowy moduł MapCenter
Analiza składników pokarmowych
- Jest to nowy moduł umożliwiający szybki podgląd i analizę nawożenia przeprowadzonego na danym polu. Jeżeli rolnik na bieżąco dokumentuje zabiegi w programie 365FarmNet, dane dotyczące nawożenia automatycznie są zapisywane i analizowane w nowym module. Mowa tu o informacjach takich, jak zastosowane makro- i mikroelementy, dawki czystego składnika z użytego nawozu na hektar czy koszt przeprowadzonego na danym polu zabiegu. Im bardziej szczegółowo i dokładnie będziemy je dokumentować, tym dokładniejsze będą te analizy – zapewnia Bartłomiej Grabowski, regionalny doradca ds. sprzedaży i rozwoju rynku 365FarmNet. W nowym module mamy podgląd nawożenia w bieżącym i poprzednich sezonach. Możemy analizować nawożenie i koszty: ogółem wszystkich upraw, konkretnego gatunku lub jednej odmiany, nawożenia na wyszczególnionym polu, w całym gospodarstwie, a nawet w kilku gospodarstwach, zastosowane nawozy mineralne i organiczne, ale też analizę poszczególnych makro- i mikroelementów. Możliwości jest dużo. Nowa funkcjonalność umożliwia zmniejszenie wydatków na nawożenie – sprawdzając koszty zabiegu, a następnie zależność zastosowania danego składnika na plon na danym polu. Wystarczy w tym celu np. nałożyć na siebie dwie mapy: zasobności gleby i uzyskanego plonu. A to umożliwia kolejna nowość 365FarmNet, którą jest Map Center.
Twoje mapy w jednym miejscu
Już od jakiegoś czasu mapowanie pól cieszy się sporym zainteresowaniem rolników. W zależności od ich rodzaju, z map można odczytać i wyciągnąć wiele informacji. A nakładając je na siebie i porównując, można dowiedzieć się jeszcze więcej. I takie właśnie jest założenie drugiej nowości od 365FarmNet – funkcji Map Center – Moje mapy. - To swojego rodzaju katalog map – miejsce, w którym można przechowywać wszystkie nasze mapy z gospodarstwa. W zależności od potrzeb możemy je przeglądać, analizować i wyciągać z nich niezbędne dla nas wnioski. Mapy są tam przejrzyście zarchiwizowane i skatalogowane w folderach. Do Map Center można zaimportować pliki w formacie .shp o maksymalnej pojemności 10 MB. Program automatycznie odpowiednio przypisuje wgrywany plik do właściwego folderu, np. mapy zbiorów czy mapy prób glebowych. To ułatwia później ich odnalezienie – wyjaśnia Monika Kozłowska, regionalny doradca ds. sprzedaży i rozwoju rynku 365FarmNet.