Ulepszony DistanceControl firmy Amazone

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
19-01-2016,15:05 Aktualizacja: 19-01-2016,14:14
A A A

Firma Amazone zaproponowała skuteczniejszą wersję systemu prowadzenia belki polowej opryskiwacza, który automatycznie utrzymuje optymalny odstęp między rozpylaczami a opryskiwaną powierzchnią. To DistanceControl plus.

Działanie znanego dotychczas systemu DistanceControl opiera się na dwóch czujnikach ultradźwiękowych. Montuje się je na lewej i prawej stronie belki polowej. Okazało się jednak, że w pewnych trudnych warunkach pracy system ten nie działał wystarczająco dobrze.

Amazone XtremeClean

Amazone XtremeClean to ultradokładne mycie zbiornika opryskiwacza

Wiele nowoczesnych środków ochrony roślin zostało tak przygotowanych, aby szybko i skutecznie przenikać do roślin. Ta duża przyczepność to zaleta, ale i problem z myciem zbiorników opryskiwaczy. Firma Amazone znalazła na to...
Przy mocno zróżnicowanym rozwoju roślin, w kulturach uprawianych rzędowo i pojawiających się tam przerwach rzędów, czy też w uprawie zbóż z występującymi miejscowo wylegami zdarzało się, że belka polowa zanurzała się w łanie rosnących roślin.

Jak czytamy w komunikacie prasowym pomocne w tym przypadku może być nowe rozwiązanie prowadzenia belki polowej DistanceControl plus z dwoma czujnikami po lewej i prawej stronie belki. Dzięki dodatkowym czujnikom system ocenia większą powierzchnię pola. Dzięki temu DistanceControl plus zapewnia poprawione prowadzenie belki polowej, nawet w ciężkich warunkach oprysku.

Poprzez rozwinięte oprogramowanie regulacyjne, optymalne prowadzenie belki polowej zabezpieczone jest również przy wysokich prędkościach roboczych i mniejszym odstępie od powierzchni docelowej. Jest to zgodne z aktualnymi trendami szybszej jazdy i mniejszymi odległościami między belką polową a roślinami także wtedy, gdy ta odległość wynosi mniej niż 50 cm.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
01/2025

Lanz D-4090, czyli Buldog z Hiszpanii

Ciągniki rodem z Korei

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. II

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. III

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT