Opryskiwacz polowy Campo 65

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
25-08-2016,11:25 Aktualizacja: 25-08-2016,10:46
A A A

Maschio Gaspardo wprowadza nowy model opryskiwacza typoszeregu Campo. Jest to maszyna zaczepiana ze zbiornikiem o pojemności 6500 l.

 

Zbiornik na ciecz roboczą wykonany jest tak, aby maszyna miała nisko położony środek ciężkości, co ma bardzo duże znaczenie w poruszaniu się opryskiwacza po drogach publicznych. Zbiornik wykonany jest z polietylenu, gładki w środku bez spoin, z szeregiem mieszadeł eżektorowych oraz mieszadłem hydraulicznym. Takie wyposażenie pozwala w krótkim czasie przygotować ciecz roboczą. Zbiornik jest wyposażony w systemem automatycznego czyszczenia ścian, co przy częstej zmianie środka pozwala to wykonać szybko i bezpiecznie dla roślin. Zbiornik jest wyposażony ponadto w suchy wskaźnik poziomu cieczy, w opcji jest to wskaźnik elektroniczny.

Maschio Gaspardo Campo. Do 6500 l i 32 m

Campo to grupa opryskiwaczy przyczepianych firmy Maschio Gaspardo. Producent oferuje te maszyny w dwóch grupach: Campo 32 P oraz Campo 44 S. Maszyny mają zbiorniki główne mieszczące 3200 oraz 4450 l. Opcjonalnie może być zamontowany...

 

Belka do 42 m

Maszyna jest wyposażana w standardzie w belkę polową o szerokości roboczej 36 m, w opcji jest to belka 42-metrowa. Belka polowa jest wykonana z profili stalowych, tworzących belkę o przekroju czworoboku. Podzespół ten ma wzmocnienia w postaci kratownic, co poprawia sztywność belki oraz wpływa na jej trwałość. Ostatnie 2 metry belki zostały wykonane z aluminium w celu obniżenia wagi ramion. Składają się one w górę, także w sposób niezależny, co pozwala na szybkie omijanie przeszkód. Cała belka składana jest niezależnie z prawej i lewej strony. W standardzie składane są również niezależnie ćwiartki ramion.

 

Nowa amortyzacja

W nowej konstrukcji został zmieniony system zawieszenia oraz została udoskonalona amortyzacja poprzeczna jak i wzdłużna belki. Zastosowanie nowych rozwiązań pozwoli na jeszcze lepsze prowadzenie i kopiowanie terenu przy tak dużych szerokościach. Na belce znajdują się 3-pozycyjne głowice obrotowe, wyposażone w trzy różne rozpylacze marki TeeJet. Armatura na belce jest wykonana ze stali nierdzewnej. Układ cieczowy został doposażony o recyrkulację cieczy w belce polowej.

 

Komputer Basic Terminal

Sterowanie opryskiwaczem odbywa się poprzez rozbudowany rozdzielacz hydrauliczny, sterowany elektronicznie, korzystający z jednej pary wyjść hydraulicznych traktora. Komputer Basic Terminal z systemem Isobus obsługuje do 13 sekcji roboczych, z możliwością sterowania nimi z joysticka. Automatyczne zamykanie sekcji, jazda równoległej, mapowanie pola lub automatyczne utrzymywanie belki opryskowej nad łanem to podstawowe funkcje tego komputera. Opryskiwacz ma możliwość pracy ze skrętnymi kołami, co umożliwia precyzyjne prowadzenie opryskiwacza w ślad za traktorem. Dzięki temu zmniejszamy ilość strat roślin na polu. System ten pozwala również korygować ruch maszyny podczas pracy na skłonach.

 

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
11/2024

Runner zamiast pługa

Traktory z piecem gazowym

Wynajem sprzętu rolniczego

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. I

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT