Agrio Alka - opryskiwacz zaczepiany na 2700 l i 15-21 m

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
08-05-2015,7:10 Aktualizacja: 08-05-2015,11:18
A A A

Czeski producent maszyn rolniczych oferuje w Polsce nowe opryskiwacze zaczepiane o nazwie Alka. Maszyna jest przystosowana do pracy z zaczepem górnym ciągnika i może mieć belkę polową o szerokości roboczej od 15 do 21 m.

Alka w wyposażeniu standardowym wykonana jest jako prosta maszyna i jest jednym z mniejszych opryskiwaczy zaczepianych w ofercie firmy Agrio. Jest to maszyna przeznaczona dla mniejszych i średnich gospodarstw, które używały dotychczas mniejszych opryskiwaczy zaczepianych lub opryskiwaczy zawieszanych.

Zbiornik 2700 l

W wyposażeniu standardowym Alka ma zbiornik polietylenowy, bez falochronów, o pojemność 2700 litrów. Do rozwadniania cieczy służy boczny, rozkładany pojemnik z dyszami, o pojemności 60 l. Rozwadniacz ma dyszę do płukania pojemników po środkach ochrony roślin. Jest w nim także dysza mieszająca.

Zbiornik na czystą wodę do mycia rąk ma pojemność 15 l, z kolei zbiornik na wodę do płukania opryskiwacza mieści 370 l. Pompa opryskiwacza to AR 185. jej napęd pochodzi od wałka WOM, co ciekawe, z wałem wyposażonym w przegub homokinetyczny.

Belka podzielona na 4 sekcje

Belka polowa ma 4 sekcje robocze. Korpusy rozpylaczy są pojedyncze i osadzone na rurce ze stali nierdzewnej, o średnicy 20 mm. Korpusy są rozmieszczone na belce co 50 cm. Sterowanie przepływem cieczy roboczej w belce polowej następuje poprzez układ zasilany sprężonym powietrzem.

Hydraulika maszyny sterowana jest z dwóch par złączy ciśnieniowych ciągnika. Oś opryskiwacza jest sztywna, marki ADR i posiada możliwość zmiany rozstawu kół. Układ hamulcowy jest pneumatyczny, na wyposażeniu opryskiwacza znajduje się także hamulec postojowy oraz oświetlenie do jazdy po drogach publicznych.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
01/2025

Lanz D-4090, czyli Buldog z Hiszpanii

Ciągniki rodem z Korei

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. II

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. III

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT