Ponad 165 dilerów
W naszym kraju sprzęt Samaszu można kupić w 65 firmach handlowych. Natomiast za granicą jest takich punktów jeszcze 100. Największym dilerem białostockiego producenta jest niemiecka firma Fricke, która początkowo sprzedawała kosiarki Samaszu pod nazwą Saphir, ale obecnie oferuje je już pod nazwą oryginalną. Fakt ten z jednej strony świadczy o wysokiej jakości maszyn, a z drugiej pokazuje, że Samasz jest już w Europie znaną marką.
Od drugiego kwartału br. działa Samasz North America (NA), czyli przedstawicielstwo naszego największego producenta kosiarek w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu firma z Białegostoku systematycznie powiększa w USA sieć dilerską. Pierwszy kontakt...
Dilerzy firmy z Białegostoku mogą na nią liczyć w kolejnych latach, ponieważ planuje kolejne inwestycje. Za dwa lata ma powstać nowy zakład produkcyjny w miejscowości Zabłudów, w którym pracę znajdzie 300 osób. Obecnie Samasz zatrudnia prawie 650 pracowników, którzy produkują ponad 10 tys. maszyn rocznie. W dziale konstrukcyjno-rozwojowym pracuje 20 osób. To dzięki ich pomysłom powstają nowe maszyny. O najnowszych z nich pisaliśmy w RPT 3/2014.
Przychody firmy Samasz w ostatnich latach oscylowały wokół 100 mln zł rocznie. Stawia to ją w gronie największych naszych producentów maszyn rolniczych. Można pokusić się o stwierdzenie, że firma z Białegostoku powinna być wzorem dla innych naszych fabryk, które mając dłuższą historię, niestety nie odniosły takiego sukcesu.
Wszyscy partnerzy handlowi firmy Samasz zostali zaproszeni na uroczysty jubileusz 30-lecia jej działalności. Odbył się on 29 marca 2014 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Podczas gali wyświetlany był film przybliżający trzy dekady pasjonującej historii firmy (można go zobaczyć na stronie internetowej www.samasz.pl). Okazjonalne statuetki i grawertony najlepszym dilerom, dostawcom, pracownikom – byłym i obecnym – oraz przyjaciołom przedsiębiorstwa wręczał Antoni Stolarski.