Amazone uchyliło kurtynę przed tegorocznymi targami Agritechnica. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na początku września w niemieckim Cappeln niedaleko Oldenburga niemiecka firma pokazała nowe przyczepiane rozsiewacze nawozów ZG-TS 01.
W tym roku Amazone obchodzi jubileusz 100-lecia produkcji rozsiewaczy nawozów mineralnych. Nic zatem dziwnego, że przygotowała nowości w tym segmencie maszyn. Najważniejszą jest zmodyfikowany rozsiewacz przyczepiany z dużą skrzynią nawozową.
Amazone uchyliło kurtynę przed tegorocznymi targami Agritechnica. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na początku września w niemieckim Cappeln niedaleko Oldenburga niemiecka firma pokazała m.in. nowe opryskiwacze serii UX 01 Super....
Amazone ZG-TS 01 ProfisPro
Rozsiewacze nawozów mineralnych ZG-TS 7501 i 10001 o pojemnościach odpowiednio 7500 i 10000 l, to nowa generacja tych maszyn przyczepianych marki Amazone do aplikacji nawozów mineralnych na dużych powierzchniach. Standardem jest oś skrętna pozwalająca na wychył kół do 28 stopni. Nowe ZG-TS 01 mogą być wyposażone w ProfisPro, czyli automatyczny układ ważenia nawozu działający non-stop podczas pracy. Producent podkreśla, że dzięki temu rozwiązaniu zwiększono precyzję wysiewu nawozu. Maszyna ma dwie ramy - jedną będącą podwoziem z czterema czujnikami i drugą zbiornika.
Napęd hybrydowy
Dostępny jest również hybrydowy napęd pozwalający na agregowanie rozsiewacza z ciągnikami starszej generacji o mniejszych wydatkach hydrauliki. Wtedy na maszynie znajduje się pompa hydrauliczna napędzana od WOM, która pokrywa ok. 33% jej zapotrzebowania na olej potrzebnego do napędu tarcz, przenośnika podłogowego i układu skrętu. Pozostałe ok. 66% pochodzi tradycyjnie z hydrauliki ciągnika. Najwyższy poziom dokładności wysiewu nawozu podczas silnego wiatru zapewni system WindControl, który współpracuje z układem Argus Twin kontrolującym na bieżąco obraz aplikowanych granul. Rozsiewacze ZG-TS 01 poznamy łatwo po charakterystycznej skrzyni nawozowej, która jest wyższa z przodu maszyn. Umożliwiło to zastosowanie osi skrętnej zapożyczonej z opryskiwaczy i pozwala korzystniej rozłożyć ciężar załadowanego nawozu - 3 t na zaczepie i 10 t na kołach.