Rusza wielka inwestycja. W nowej hali powstaną nowoczesne kombajny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Michał Budkiewicz PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-10-2017,10:00 Aktualizacja: 04-10-2017,10:15
A A A

CNH Industrial Polska zamierza wybudować na gruntach kupionych od miasta Płocka halę montażową o powierzchni ok. 2 ha. Planuje też uruchomienie produkcji nowoczesnych kombajnów serii CX5 i CX6, większych niż wytwarzane obecnie.

Budowa nowej hali montażowej płockiego zakładu CNH Industrial Polska ma rozpocząć się już w październiku i potrwać do trzeciego kwartału 2018 roku. Z kolei produkcja nowych modeli kombajnów miałaby ruszyć z końcem przyszłego roku.

New Holland CX6.80

New Holland CX6.80 ze zmienną prędkością wytrząsacza

Nowy okręt żniwny z logo niebieskiego liścia zmierzył się w tym roku ze zbiorem pszenicy i rzepaku. Przy drugiej z upraw mogliśmy zobaczyć, jak zmienia swoje parametry zmienny napęd wytrząsacza. System ten zawitał w serii małych CX-ów po raz...

Paweł Tomaszewski z CNH Industrial Polska poinformował, że budowa nowej hali to część pierwszego etapu planu rozwoju płockiej fabryki spółki, który zakłada łączne nakłady inwestycyjne na poziomie ok. 20 mln dolarów.

W 2015 r. spółka CNH Industrial Polska kupiła za 8,1 mln zł od miasta Płocka 19,15 ha gruntów przemysłowych, które sąsiadują z obecnym zakładem, gdzie produkowane są m.in. kombajny New Holland.

- Chcemy wywiązać się z naszych zobowiązań w sprawie inwestycji. Obecnie mamy jedną, dużą halę produkcyjną o powierzchni 7 ha. W związku z planami rozwoju, wprowadzenia nowoczesnych technologii i usprawnienia procesów produkcyjnych, planujemy wybudowanie nowej hali montażowej o powierzchni ok. 2 ha. Chcemy rozpocząć jej budowę jeszcze w październiku - powiedział Tomaszewski.

Zaznaczył, że termin inwestycji uwzględnia sezonowy kalendarz produkcji płockiej fabryki CNH Industrial Polska, związany z okresem żniw, i zsynchronizowanie z kalendarzem planowanego przeniesienia montażu z obecnej hali do nowo już wybudowanej.

New Holland Methane Power

New Holland Methane Power w kolejnej odsłonie

Na amerykańskich targach Farm Progress Show marka New Holland prezentuje kolejny koncepcyjny ciągnik napędzany biometanem oraz swoją wizję zrównoważonej przyszłości rolnictwa. W wyobrażeniu marki rolnictwo przyszłości jest całkowicie...

- Zamierzamy przenieść montaż naszych wyrobów, jakie mamy obecnie na terenie zakładu w Płocku, czyli najpierw kombajnów, a potem pras, do nowej hali, która będzie przykładem bardzo nowoczesnej produkcji, spełniającej wszystkie światowe wymogi. Możemy to zrobić wtedy, kiedy jesteśmy już po produkcji na żniwa. Dlatego nową halę chcielibyśmy wybudować do początku trzeciego kwartału przyszłego roku i potem dokonać przenoszenia montażu z obecnej hali na nową oraz zagospodarować tę obecną halę w związku z powstaniem nowych zasobów - wyjaśnił przedstawiciel CNH Industrial Polska.

W płockiej fabryce planowane jest jednocześnie uruchomienie produkcji nowoczesnych kombajnów średniego segmentu z serii CX5 i CX6.

- W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację o decyzji koncernu o przeniesieniu produkcji modelu większego i bardziej nowoczesnego kombajnu niż wytwarzane w tej chwili. To da nam pewność zatrudnienia i większą stabilność. Będą to kombajny konwencjonalne średniego segmentu CX5 i CX6, przeznaczone na rynki bardziej zamożne. Przewidujemy, że ich produkcja ruszy pod koniec przyszłego roku, a pierwsze gotowe modele byłyby na przełomie 2018 i 2019 r. - podkreślił Tomaszewski.

Jak informował ostatnio Urząd Miasta Płocka, CNH Industrial Polska złożył już wniosek o pozwolenie na rozbudowę zakładu, a przedstawiciele spółki rozmawiali o planach rozwoju z prezydentem miasta Andrzejem Nowakowskim i wiceprezydentem ds. inwestycji Jackiem Terebusem.

Fabryka CNH Industrial Polska w Płocku jest jedną z 64 na świecie należących do koncernu CNH Industrial. W zakładzie pracuje ok. 1,2 tys. osób, z czego ok. 200 zatrudnianych jest sezonowo, w zależności od zamówień.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
01/2025

Lanz D-4090, czyli Buldog z Hiszpanii

Ciągniki rodem z Korei

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. II

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. III

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT