New Holland CH7.70 z systemem Crossover Harvesting
Producent z logo odcisku bieżnika opony rolniczej wprowadza całkowicie nową serię kombajnów zbożowych. To maszyny o hybrydowej budowie, w której połączono tradycyjny poprzeczny bęben młócący z dwoma podłużnymi rotorami do separacji resztek ziarna.
W ostatnich 3-4 latach można wyraźnie zauważyć, jak nigdy dotąd, że producenci kombajnów zbożowych wdrażają "obce" dla siebie, stosowane od dawna u konkurencji konstrukcje młocarń. Oczywiście poszczególne rozwiązania różnią się licznymi detalami, a jedynie zasadnicza idea jest ta sama.
Jak informuje New Holland, maszyna serii CH stanowi nowy wzorzec w zakresie wydajności kombajnów o średniej mocy, zapewnia ziarno i słomę wysokiej jakości oraz doskonale sprawdza się przy zbiorze każdej uprawy roślinnej i w każdych warunkach, zaś silnik z opatentowaną technologią HI-eSCR2 spełnia wymogi normy Stage V i pozwala osiągnąć wysoką wydajność przy minimalnych kosztach eksploatacji. Wydajność kombajnu idzie w parze wysokim poziomem komfortu, który zapewnia kabina Harvest Suite Deluxe.
- Opracowaliśmy model CH7.70 specjalnie z myślą o profesjonalnych rolnikach oraz firmach świadczących usługi, którym potrzebny jest kombajn zapewniający najwyższą wydajność w każdych warunkach oraz niskie koszty eksploatacji maszyny. Nowy model CH7.70 cechują wszystkie zalety doskonałej technologii separacji ziarna Twin Rotor o 45-letniej tradycji oraz najlepszej technologii omłotu: najwyższa w klasie wydajność, wysoka jakość ziarna i słomy, wszechstronność przy zbiorze wielu upraw roślinnych, niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Ta unikatowa koncepcja otwiera erę technologii Crossover Harvesting marki New Holland - mówi Lars Skjoldager Sørensen, globalny specjalista produktowy od maszyn żniwnych.
- Nowy kombajn wprowadza do bogatej oferty marki New Holland nowy segment, pozycjonowany pomiędzy konwencjonalnymi kombajnami średniej mocy i flagowymi modelami rotorowymi, dzięki czemu zwiększa możliwości wyboru klientów, wychodząc naprzeciw specjalnym wymogom różnych gospodarstw rolnych. Nowa koncepcja Crossover Harvesting sięga po najlepsze elementy naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie prowadzenia żniw, aby każdy rolnik i usługodawca mógł osiągnąć większą wydajność, efektywność i wszechstronność. Łączy ona w sobie najlepsze elementy z dwóch światów, czyli doskonałe technologie konwencjonalne i podwójnego rotora marki New Holland, aby zapewnić najwyższą w segmencie wydajność - informuje Lionel Gleyroux, szef europejskiego zespołu zajmującego się kombajnami zbożowymi i maszynami flagowymi marki New Holland.
- Dzięki koncepcji Crossover Harvesting nasi klienci po prostu zyskują dzięki większej wydajności, wyższej jakości i większych oszczędnościach. Nowe kombajny serii CH z dumą prezentują logo Crossover Harvesting, sygnalizujące rewolucyjne zmiany wewnątrz - dodaje Lionel Gleyroux.
- Marka New Holland zrewolucjonizowała sposób prowadzenia żniw przed ponad 45 laty. Dziś, wprowadzając na rynek nowy kombajn CH Crossover Harvesting, potwierdza swoją rolę globalnego lidera w segmencie maszyn żniwnych. Nasza marka oferuje bogatą gamę technologii, które są w stanie spełnić wymogi każdego rolnika, i rozwiązania, które wyróżniają: innowacje, trwałość oraz świetna efektywność kosztowa - mówi Carlo Lambro, szef marki New Holland Agriculture.
New Holland CX6.80 ze zmienną prędkością wytrząsacza
Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowa technologia Crossover Harvesting pozwala osiągnąć o 25% wyższą wydajność w porównaniu z kombajnami konwencjonalnymi w tej klasie, zaś dwubębnowa młocarnia, o wzmocnionej, wytrzymałej konstrukcji, wyposażona w bęben młócący o średnicy 600 mm, zapewnia doskonałą wydajność omłotu. Łatwe w obsłudze segmentowe klepisko pozwala osiągnąć najwyższą wszechstronność i szybkie przejście ze zbioru jednej rośliny na drugą w czasie krótszym niż 20 minut.
W systemie omłotu zastosowano system Opti-Thresh, który dostosowuje parametry pracy do stanu uprawy roślinnej i jej dojrzałości poprzez zmianę położenia tylnego segmentu klepiska. Nie są do tego wymagane żadne narzędzia. Odsunięcie górnego segmentu od bębna sprawia, że proces omłotu przebiega delikatniej, co poprawia jakość słomy.
Wzdłużne rotory mają średnicę 53 cm, długość 3,45 m, zaś powierzchnia oddzielania to około 2,9 m2. Producent zapewnia, że przy przejściu ze zbioru jednej uprawy roślinnej na zbiór drugiej, w systemie wymagane są tylko niewielkie modyfikacje, co przekłada się na wyjątkową wszechstronność kombajnu.
W kombajnie CH7.70 można stosować zespoły żniwne Varifeed o szerokości roboczej do 9,15 m, w tym również ich najnowszą wersję o szerokości 8,53 m, która została stworzona specjalnie pod kątem tej serii kombajnów. Pochylenie płyty czołowej przenośnika pochyłego można regulować mechanicznie, aby zapewnić idealne dopasowanie do zespołu żniwnego, a tym samym ustawić optymalny kąt dla różnych zespołów żniwnych, w celu zapewnienia płynnego przepływu masy żniwnej przy zbiorze każdej uprawy roślinnej i zwiększenia przepustowości.
Wydajność czyszczenia w nowym modelu CH7.70 jest dopasowana do przepustowości systemu omłotu i separacji. W kombajnie zastosowano unikatowy, kaskadowy system czyszczenia ziarna, Triple-Clean™ marki New Holland, który dzięki wprowadzeniu dodatkowej kaskady pośrodku podsiewacza zwiększa wydajność czyszczenia nawet o 15%. Dolny poziomy przenośnik ślimakowy z podwójną spiralą zapewnia szybszy transport ziarna do łopatkowego przenośnika plonu, co przekłada się na dalsze zwiększenie wydajności. Całkowita powierzchnia sit w nowym kombajnie to 5,21 m2.
Model CH7.70 powinien dobrze sprawdzać się również przy pracy na pochyłościach dzięki systemowi SmartSieve, który automatycznie kompensuje boczne pochylenie do nawet 25%, zapewniając równomierne obciążenie sit, a tym samym równomierne czyszczenie. System steruje również pracą sit w oparciu o prędkość obrotową wentylatora i wielkości ziaren, aby zapewnić idealny kąt podrzucania. Ponadto wielokrotnie nagradzany system Opti-Fan automatycznie kompensuje wahania prędkości ziarna na koszu sitowym, gdy maszyna pracuje na zboczach. Zmniejsza prędkość wentylatora podczas jazdy pod górę, aby żadne ziarno nie zostało utracone z tyłu kombajnu, natomiast podczas zjeżdżania z góry, prędkość wentylatora jest zwiększana, aby zapobiec przeciążeniu sit.
Nowa maszyna dostępna jest także w wersji Laterale, czyli z automatycznym systemem poziomowania, który kompensuje boczne pochylenie na stokach do 18% i dzięki temu pozwala utrzymać wysoką wydajność przy pracy w terenie pagórkowatym. Stanowi on uzupełnienie standardowo stosowanych systemów Triple-Clean i Smart Sieve, co zapewnia optymalny efekt czyszczenia ziarna przy pracy w trudnym terenie.
New Holland CR Revelation to bardziej żółty kombajn
W modelu CH7.70 zastosowano silnik Cursor 9 o mocy 374 KM (o 34 KM więcej niż w modelu CX6.90), aby zapewnić stałą moc i ekonomiczną pod względem zużycia paliwa pracę w każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu opatentowanej, opracowanej przez firmę FPT Industrial technologii HI-eSCR 2 spełnia on wymogi normy emisji spalin Stage V. Kombajn CH został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu codziennych prac konserwacyjnych - ograniczają się one do przesmarowania czterech punktów smarowania co znacznie skraca czas ich wykonania, a duże drzwi serwisowe na górze osłony wylotowej ułatwiają dostęp. Bezobsługowy układ neutralizacji spalin i małe zużycie paliwa przekładają się na niskie koszty eksploatacji.
Ponadto, oferowana standardowo wydłużona, trzyletnia gwarancja (1200 roboczogodzin silnika), która swym zakresem obejmuje: silnik, układ przeniesienia napędu i układ neutralizacji spalin, oraz długi 600-godzinny okres pomiędzy przeglądami redukują koszty eksploatacji kombajnu.