Złote medale EuroTier 2014 - wózek Porky's Pick Up

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | miroslaw.lewandowski@agropolska.pl
25-11-2014,8:20 Aktualizacja: 15-01-2015,22:02
A A A

Samobieżny wózek do zbierania i transportowania zwłok padłych świń Porky's Pick Up firmy Meier-Brakenberg został nagrodzony złotym medalem EuroTier 2014.

Martwe zwierzęta mogą być przewożone przez jednego człowieka, operatora wózka, który za pomocą przycisków w panelu sterowania i, co ważne, bez dotykania zwierząt oraz żadnego wysiłku fizycznego sam ładuje oraz rozładowuje ich zwłoki. Operator może jechać na specjalnej platformie bądź iść za wózkiem.

Porky's Pick Up jest zasilany energią elektryczną. Jego obudowa jest wykonana z odpornego na korozję aluminium, dzięki czemu urządzenie można łatwo umyć i zdezynfekować. Wózek o szerokości 56 cm zmieści się niemal w każdym kojcu w chlewni. Dzięki małym kołom o średnicy 26 cm może się obracać wokół własnej osi, co dodatkowo ułatwia pracę. Martwe zwierzęta są podbierane i rozładowywane za pomocą kręcących się rolek, które są uruchamiane przez użytkownika.

Wymiary Porky's Pick Up to 1,13 m długości, 0,56 m szerokości oraz 1,10 m wysokości. Wózek waży 60 kg i osiąga prędkość 5 km na godzinę jadąc do przodu oraz 2,5 km/h jadąc do tyłu. Napędza go silnik o mocy 24 V DC (silnik elektryczny prądu stałego) oraz o mocy 400 W. Pojemność naładowanego akumulatora wynosi 2x8 Ah (amperogodzin). Opcjonalnie mogą być stosowane baterie 2x22 Ah. Od hodowcy zależy także, czy wózek będzie wyposażony w aluminiową platformę, na której może stać operator.

Urządzenie zaprezentowane podczas targów EuroTier służy do transportu padłych prosiąt, warchlaków i tuczników. Producent przygotowuje także większy model do transportu padłych macior.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA