W Siedlcach rozmawiali na temat systemów produkcji zwierzęcej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Joanna Michalewska, (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2014,15:05 Aktualizacja: 24-11-2014,15:20
A A A

W dniach 15-17 września odbył się 79. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego. Tematem przewodnim były systemy produkcji zwierzęcej w XXI wieku.

W spotkaniu zorganizowanym w nowoczesnym gmachu Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach wzięło udział ponad 200 gości, głównie pracowników naukowych, ale także praktyków, studentów i dziennikarzy.

W pierwszym dniu wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie prac doktorskich i magisterskich. Gość specjalny zjazdu prof. Martino Cassandro z Padwy wygłosił referat na temat ekstensywnych aspektów produkcji zwierzęcej, a prof., Andrzej Rutkowski z UP w Poznaniu na temat pasz wysokobiałkowych.

Hodowca bydła mlecznego Łukasz Majkowski opowiedział o zastosowaniu osiągnięć nauki i techniki w jego gospodarstwie. Po południu odbyła się sesja konkursowa młodych naukowców, podczas której dyskutowano na temat nowego PROW.

Drugi dzień zjazdu zootechników poświęcono na obrady w sekcjach bydła, trzody chlewnej, owiec i kóz, koni oraz zwierząt amatorskich i dzikich. W ostatnim dniu uczestnicy wzięli udział w wyjazdach specjalistycznych (m.in. do Białowieży i Janowa Podlaskiego).

Jednym z patronów medialnych zjazdu był dwumiesięcznik "Hoduj z głową bydło" i "Hoduj z głową świnie" wydawany przez Agencję Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu "APRA".

To cię również zainteresuje:

Zobacz pełen program spotkania zootechników w Siedlcach

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA