Stokrotka żąda od dostawców rabatu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
01-08-2016,9:45 Aktualizacja: 01-08-2016,9:55
A A A

Sieć handlowa Stokrotka skierowała do swoich dostawców pismo, w którym zwróciła się z propozycja złożenia oferty dodatkowego rabatu w wysokości 1,4 proc. Upust obowiązywałby od 1 września 2016 r. – informuje portalspożywczy.pl

Powodem tego wystąpienia jest wprowadzenie nowego obciążenia finansowego dla firm handlowych w postaci podatku od sprzedaży detalicznej oraz szybko rosnące koszty pracy i obniżająca się rentowność w handlu detalicznym.

zakupy, sieci handlowe, ustawa, prezes UOKiK

Drakońskie kary za nieuczciwe praktyki wobec dostawców żywności

Prezes UOKiK będzie mógł karać sieci handlowe za nieuczciwe praktyki wobec dostawców żywności i produktów rolnych - zakłada projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwej przewadze kontraktowej, którym dziś ma zająć się...

Prezes Stokrotki Dariusz Kalinowski oraz dyrektor handlowy i członek zarządu Mirosław Wawryszczuk wyjaśniają w piśmie skierowanym do kontrahentów, że bez wsparcia w postaci dodatkowego rabatu znacząco obniży się konkurencyjność firmy oraz będzie ona zmuszona do zmniejszenia wolumenu sprzedaży produktów.

Zdaniem Waldemara Brosia, prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, ,,Stokrotka” wpisuje się do panteonu tych firm, które widzą tylko swój interes, a nie interesuje ich globalnie los polskiego rolnika - producenta mleka i przetwórcy a przecież bez nich nie byłoby również i ,,Stokrotki”.

- W sytuacji kryzysu w jakim znalazło się polskie mleczarstwo takie zachowanie nie ma nic wspólnego ze znamionami dobrej współpracy. Natomiast próba zastraszania spółdzielni, że w przypadku nieudzielenia dodatkowego rabatu w wysokości 1,4 proc. związana będzie ze zmniejszeniem wolumenu sprzedaży, jest nie do przyjęcia. Jeżeli ,,Stokrotka” nie odstąpi od takich działalności będziemy szeroko informować o tym opinię publiczną oraz władze administracyjno - rządowe naszego kraju – komentuje Waldemar Broś.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA