Owies od Elewarru dla małych ośrodków jeździeckich

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-04-2020,12:30 Aktualizacja: 07-04-2020,12:34
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa polecił przekazanie z zasobów spółki Elewarr ponad 300 ton owsa dla koni utrzymywanych w drobnych ośrodkach jeździeckich.

- Małe ośrodki i mali hodowcy koni mają teraz duże kłopoty. Nie mogą prowadzić treningów. Nie ma jazd szkoleniowych i rekreacyjnych, a w związku z tym brakuje już pieniędzy na zakup paszy dla koni. Bez pomocy ośrodki nie przetrwają. Dlatego, zgodnie z ich zapotrzebowaniem, podjąłem decyzję o udzieleniu wsparcia - powiedział szef resortu.

Jabłonna, powiat grodziski, koń w bagnie, osp jabłonna

Strażacy wyciągali konia z bagna

W miejscowości Jabłonna (pow. grodziski, woj. wielkopolskie) strażacy przez dwie godziny walczyli o życie konia, który utknął w bagnie. Ratowników z OSP KSRG Jabłonna zaalarmowali przypadkowi świadkowie. Krótką relację z akcji...

Logistyką i dystrybucją owsa do potrzebujących zajmie się Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej.

- Najważniejsze dla naszego środowiska jest to, że nie zostaliśmy sami. Ministerstwo rolnictwa od początku widziało ciężką sytuację. Nie było jednak partnera, który mógłby zająć się zdiagnozowaniem potrzeb i dystrybucją pomocy. Zaistniała taka potrzeba, więc stworzyliśmy struktury, które tę pomoc będą koordynowały - poinformował Marcin Podpora, pomysłodawca nowo powstałego Zespołu.

Elewarr to spółka Skarbu Państwa podległa Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa. Posiada dużą bazę magazynową i zajmuje się skupem i sprzedażą ziarna.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA