Mogą zmienić się zasady wystawiania recept przez lekarzy weterynarii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
26-07-2018,9:30 Aktualizacja: 26-07-2018,9:41
A A A

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że nie planuje wprowadzenia zmiany zasad wystawiania recept przez lekarzy weterynarii do czasu ukazania się unijnego rozporządzenia.

Brak nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia z 9 maja 2003 r. w sprawie wystawiania przez lekarzy weterynarii recept na produkty lecznicze lub leki recepturowe przeznaczone dla ludzi, które będą stosowane u zwierząt wynika z tego, że na forum UE trwają prace legislacyjne dotyczące nowego dokumentu Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych.

ASF, walka z wirusem, lekarze weterynarii, trzoda chlewna

Inspekcja weterynaryjna potrzebuje rąk do pracy

Skuteczna walka z afrykańskim pomorem świń wymaga wprowadzenia w inspekcji weterynaryjnej 500 nowych etatów i zwiększenia wynagrodzeń dla lekarzy. Jest to konieczne z powodu wprowadzenia nowych zdań związanych ze zwalczaniem choroby.  ...

"Ten akt prawny ureguluje m.in. szereg kwestii dotyczących recepty weterynaryjnej i zaproponowany format takiej recepty" - podaje za Ministerstwem Zdrowia portal rynekaptek.pl Resort dodaje, że aktualnie nie planuje się dokonywania zmiany zasad wystawiania recept przez lekarzy weterynarii.

Wspomniane rozporządzenie reguluje zasady wystawiania recept weterynaryjnych w sytuacji, "gdy brak jest weterynaryjnego produktu leczniczego dopuszczonego do obrotu, z uwzględnieniem w szczególności grup zwierząt, przypadków oraz warunków, z zachowaniem których mogą być wystawiane recepty".

Dokument określa ponadto wzór recept, sposób zaopatrywania się w druki, kontroli ich wystawiania, realizacji oraz stosowania.
 

źródło: rynekaptek.pl

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA