Mlekpol łączy się z Sudowią

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-05-2016,12:30 Aktualizacja: 31-05-2016,15:31
A A A

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa łączy się ze Spółdzielnią Mleczarską Sudowia z Suwałk decyzją członków obu spółdzielni podjętą podczas zebrania, które odbyło się 24 maja 2016 r. Połączenie nastąpi na zasadach prawa spółdzielczego 31 maja 2016 r.

Połączenie firm ma na celu ochronę przed upadłością SM Sudowia w Suwałkach, wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa oraz rozwój i pełne wykorzystanie zdolności technologicznych zakładów przetwórczych.

sial, mleko, miliatte, bydło mleczne

Milatte od SM Mlekpol podbija Chiny

Mleko Milatte, które znalazło się w ofercie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol na początku tego roku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających targi SIAL 2016, które w dniach 5-7 maja odbyły się w Szanghaju w...

W wyniku połączenia członkowie SM Sudowia w Suwałkach staną się członkami SM Mlekpol w Grajewie. Uzyskają tym samym możliwość sprzedaży mleka na tych samych warunkach.

Po połączeniu nazwa SM „Mlekpol” w Grajewie i jej forma prawna nie ulegnie zmianie a SM Sudowia stanie się Zakładem Przemysłu Mleczarskiego w Suwałkach.

SM Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce i jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Produkty spółdzielni powstają w 11 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Mlekpol w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Ponad 30% wyrobów jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA