Lekarze weterynarii będą protestować? Komitet już powstał

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-07-2022,8:05 Aktualizacja: 22-07-2022,8:08
A A A

Porozumienie organizacji zrzeszających lekarzy weterynarii poinformowało o przekształceniu się w komitet protestacyjny oraz wystosowanym wniosku o spotkanie "ostatniej szansy" do ministra rolnictwa.

Chodzi o Porozumienie Warszawskie, w ramach którego współdziałają m.in. Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Stowarzyszenie Urzędowych Lekarzy Weterynarii czy Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

inspekcja weterynarii

Lekarze weterynarii o projekcie dotyczącym wynagrodzeń: Nie do przyjęcia!

Samorząd lekarzy weterynarii negatywnie zaopiniował projekt rozporządzenia dotyczący ich wynagrodzeń za wykonywanie zadań wyznaczonych przez państwowych inspektorów. Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna (KIL-W) wydała komunikat po odbytych 12...

Podano, że w wyniku spotkania organizacji 18 lipca podjęto decyzję o przekształceniu porozumienia w komitet protestacyjny. "Złożony został również wniosek o spotkanie ostatniej szansy z wicepremierem, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem" - przekazano w komunikacie.

Wszystko to pokłosie projektu rozporządzenia szefa resortu rolnictwa w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii. Medycy weterynaryjni uważają ten akt za krzywdzący. Domagają się przede wszystkim urealnienia stawek za czynności.

Podczas ostatniego spotkania w siedzibie resortu w tej sprawie przedstawiciele samorządu branżowego negatywnie zaopiniowali projekt rozporządzenia i poinformowali, że w obecnej formie jest nie do przyjęcia dla lekarzy weterynarii wykonujących czynności zlecone.

"W obecnej sytuacji gospodarczej kraju niedopuszczalne jest zwłaszcza obniżanie niektórych stawek. Za kuriozalne przyjmujemy oparcie przez MRiRW wyliczeń stawek wynagrodzeń na podstawie sprawozdań budżetowych powiatowych inspektoratów weterynarii z 2019 roku" - podkreślono w komunikacie po rozmowach w ministerstwie w sprawie wynagrodzeń.
 



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA