Kolejne przypadki wścieklizny potwierdzone na Mazowszu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
16-10-2021,9:00 Aktualizacja: 15-10-2021,15:46
A A A
Główny lekarz weterynarii potwierdził wystąpienie 6 nowych przypadków wścieklizny u zwierząt dzikich. Tym samym ich liczba w Polsce w tym roku wzrosła do 67.
 
Służby weterynaryjne poinformowały o przypadkach wścieklizny nr 62, 63, 64, 65 ,66 oraz 67. Wszystkie z nich wystąpiły w woj. mazowieckim i zostały potwierdzone na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach w dniach 6 oraz 8 października.
 
Przypadek wścieklizny nr 62 w bieżącym roku stwierdzono w miejscowości Żanęcin w gminie Wiązowna w powiecie otwockim u lisa poddanego eutanazji.
 
Płatności dobrostanowe, dobrostoan zwierząt, Grzegorz Puda, wypas krów mlecznych

Poprawa dobrostanu zwierząt to wyzwanie na dziś i jutro

Obecna, jak i przyszła Wspólna Polityka Rolna kładzie duży nacisk na zapewnienie zwierzętom gospodarskim lepszych warunków bytowych - podkreślił Grzegorz Puda, minister rolnictwa. Dodał, że działanie polegające na poprawie dobrostanu...
Przypadek wścieklizny nr 63 stwierdzono w miejscowości Choiny w gminie Parysów w powiecie garwolińskim u padłego lisa. Kolejny przypadek nr 64 stwierdzono w miejscowości Otwock w gminie Otwock w powiecie otwockim u padłego lisa.
 
Przypadek nr 65 został potwierdzony w miejscowości Górki w gminie Osieck w powiecie otwockim u padłego lisa. Przypadek wścieklizny nr 66 stwierdzono na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Warszawa u padłego lisa.
 
Ostatni potwierdzony przypadek wścieklizny nr 67 stwierdzono w miejscowości Goździk w gminie Górzno w powiecie garwolińskim u padłego lisa.
 
Po wykryciu przypadków wdrożono środki przewidziane w przypadku wystąpienia wścieklizny, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 stycznia 2005 r. w sprawie zwalczania wścieklizny.
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA