IRZplus zsynchronizowany z systemem Elvio
Producenci trzody chlewnej i bydła korzystający z systemu Elvio, mogą już bez problemów wysyłać zdarzenia do IRZplus.
Doradcy Agraves jako pierwsi w Polsce zsynchronizowali nową wersję IRZplus z zewnętrznym programem do zarządzania gospodarstwem rolnym.
IRZplus czyli koszmar hodowców zwierząt
Producenci trzody chlewnej i bydła od początku roku borykają się z ogromnymi problemami, które zostały spowodowane udostępnieniem nowej wersji IRZplus.
Rolnicy, grupy producentów rolnych, jak i doradcy doświadczyli konsekwencji wdrożenia niekompletnej wersji systemu, będącego podstawowym narzędziem codziennej pracy w gospodarstwach.
Zewnętrzne aplikacje do zarządzania produkcją zwierzęcą dzięki synchronizacji z IRZplus umożliwiały dotychczas łatwe i intuicyjne wprowadzanie zdarzeń do systemu.
Zmiany w zakresie agencyjnego narzędzia służącego do identyfikacji i rejestracji zwierząt spowodowały jednak problemy w komercyjnych programach, co znacząco utrudniło rolnikom terminową i poprawną realizację obowiązków administracyjnych.
Twórcy aplikacji stanęli przed wyzwaniem przywrócenia możliwości bezpośredniej wysyłki zdarzeń ze swoich systemów do IRZplus.
Rolnicy mają dość. Czy IRZ wreszcie zacznie porządnie działać?
Doradcy Agraves i autorzy Elvio, inteligentnego asystenta rolnika, jako pierwsi w Polsce pokonali tę barierę i przywrócili synchronizację między swoim programem a nową wersją systemu IRZplus.
- Po usunięciu przez ARiMR większości błędów krytycznych, blokujących prawidłową rejestrację zdarzeń, przywróciliśmy możliwość ich bezpośredniej wysyłki z Elvio do IRZplus - tłumaczy Roman Zapała, szef Działu B+R w Agraves dodając:
- Wykorzystaliśmy w tym celu dedykowane przez ARiMR rozwiązania informatyczne, w którego poprawie przez producenta IRZplus braliśmy czynny udział. Dzięki temu odzyskaliśmy pełną funkcjonalność naszego mechanizmu automatycznych zgłoszeń i pobierania danych z aplikacji agencji.
Programy do zarządzania gospodarstwem w zakresie rejestracji zwierząt znacząco ułatwiają pracę rolnikom.
- Z Elvio aktywnie korzysta kilkaset użytkowników, którzy doceniają fakt, że 90% pracy mogą wykonać z poziomu smartfona. Dzięki zsynchronizowaniu nowej wersji IRZplus z naszym programem przywróciliśmy możliwość łatwego, szybkiego i intuicyjnego rejestrowania zdarzeń bezpośrednio z systemu - mówi Roman Zapała.
Więcej informacji na temat hodowli bydła i produkcji mleka oraz trzody chlewnej znajdziesz w magazynach "Hoduj z Głową Bydło" oraz "Hoduj z Głową Świnie"
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)